سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

گروگانگیری ساختگی پسر برای اخاذی از پدر

بروز شده : ٧-١٠-١٣٩٢, ١٣:٣٨    نسخه چاپی    
پسر دانشجو برای اینکه خواسته های مالی زن مورد علاقه اش را تامین کند، دست به طراحی و اجرای یک گروگانگیری ساختگی زد.
چندی قبل مردی با مراجعه به کارآگاهان پلیس آگاهی استان مازندران از ربوده شدن پسرش خبر داد.

شاکی به ماموران گفت: پسرم دانشجوی رشته مهندسی می باشد که از روز قبل تماس او به طور ناگهانی با ما قطع شد. امروز فرد ناشناسی با تلفن همراه من تماس گرفت و مدعی شد پسرم به نام میثم را به گروگان گرفته و برای آزادی او باید 10 میلیون تومان پول واریز کنم. او همچنین تهدید کرد اگر موضوع را به کسی اطلاع دهم، پسرم را می کشد. من نیز برای حفظ جان پسرم این مبلغ را سریع به حساب گروگانگیران واریز کردم، اما هیچ خبری از پسرم نشد.

پس از طرح این شکایت و با توجه به حساسیت موضوع، تیمی از کارآگاهان مبارزه با جرایم پلیس آگاهی تحقیقات در این خصوص را آغاز کردند. ماموران در نخستین گام به ردیابی شماره عابر بانکی که 10 میلیون تومان به آن واریز شده بود، پرداخته و متوجه شدند پس از واریز پول از یک فروشگاه در آمل با این کارت خرید صورت گرفته است.

بلافاصله تیمی از ماموران راهی فروشگاه مورد نظر شدند که صاحب فروشگاه مدعی شد صاحب عابر بانک پسر جوانی بوده است.

در ادامه ماموران به چهره نگاری از جوان مورد نظر پرداخته و در کمال تعجب متوجه شدند صاحب عکس همان میثم است. با افشای این موضوع احتمال آدم ربایی ساختگی مطرح و تحقیقات در این شاخه نیز ادامه یافت.

سرهنگ محمد عظیمی رئیس پلیس آگاهی استان مازندران در این باره به خبرنگار مهر گفت: کارآگاهان در جریان تحقیقات خود و با ردیابی های پلیسی متوجه شدند روز حادثه میثم با یک خودروی آژانس به این فروشگاه مراجعه کرده بود. با کشف این سرنخ رانند آژانس شناسایی و به اداره آگاهی احضار شد که در بازجویی ها ادعا کرد روز حادثه پسر جوان با مراجعه به آژانس یک خودروی دربستی خواست و هیچ کس او را همراهی نمی کرد رفتارهای پسر جوان عادی بود و هیچ ترس و دلهره‌ای در چهره اش مشاهده نمی شد.

کارآگاهان که مطمئن شده بودند این گروگانگیری ساختگی است تجسس برای شناسایی مخفیگاه میثم را آغاز کرده و متهم را در یکی از استان های همجوار شناسایی و دستگیر کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان مازندران ادامه داد: متهم پس از انتقال به اداره آگاهی لب به اعتراف گشود و گفت: مدتی است که با زن جوانی ارتباط دارم برای اینکه ارتباطمان حفظ شود، مجبورم خرج زندگی او را پرداخت کنم، چند روز قبل زن جوان با من تماس گرفت و مدعی شد نیاز به 10 میلیون تومان پول دارد و اگر نتوانم این پول را تهیه کنم رابطه اش با من را تمام می کند. بخاطر علاقه ای که به او داشتم نقشه آدم ربائی ساختگی را طراحی کردم تا از این طریق از پدرم 10 میلیون تومان بگیرم.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-١٠-١٣٩٢, ١٣:٣٨

   

پر مبحث ترین ها