سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

5 کشته و 4 مفقود به دلیل برف و باران در کرمان

دو نفر از جانبختگان در اثر تصادف، یک نفر به دلیل سُر خوردن، یک نفر در اثر سرمازدگی و یک نفر نیز در اثر استشمام گاز سمی منوکسید کربن جان خود را از دست دادند.
بر اثر ریزش سنگین برف و بارش شدید باران چند روز گذشته در استان کرمان پنج نفر جان باختند و چهار نفر دیگر مفقود شدند.
معاون امور عمرانی استانداری کرمان شامگاه چهارشنبه در تشریح آخرین گزارش از وضعیت ریزش برف سنگین و باران شدید در این استان به ایرنا گفت: با وجود هشدارهای متعدد در چند روز اخیر که استان کرمان شاهد برف و باران بود پنج نفر جان خود را از دست دادند.
ˈمحمدجواد کامیابˈ افزود: دو نفر از جانبختگان در اثر تصادف، یک نفر به دلیل سُر خوردن، یک نفر در اثر سرمازدگی و یک نفر نیز در اثر استشمام گاز سمی منوکسید کربن جان خود را از دست دادند.
وی اظهار کرد: شورای مدیریت بحران استان کرمان بر اساس دستور استاندار در اسرع وقت تشکیل و تمهیدات لازم برای را ایمنی مسافران، سوخت رسانی و پاک سازی معابر شهری و راههای ارتباطی از برف و یخ انجام شد.
او افزود: شورای مدیریت بحران با تصمیم به موقع در ارتباط با تعطیلی مدارس و ادارات نیز از بسیاری از تصادفات احتمالی و حوادث جلوگیری کرد.

معاون استاندار کرمان ادامه داد: امروز نیز کار ادارات با تاخیر دو ساعته آغاز شد و با تدابیر اندیشیده شده ریزش برف طی چند روز گذشته در کرمان با کمترین تلفات و حوادث همراه بود.
وی ضمن ابراز امیدواری از اینکه فردا پنجشنبه با مشکل خاصی در استان کرمان روبرو نخواهیم بود گفت: کاهش دما فردا موجب یخبندان در برخی از نقاط این استان خواهد شد.
معاون عمرانی استانداری کرمان از مردم خواست از مسافرتهای غیرضروری به بیرون و داخل شهری پرهیز و در صورت نیاز، احتیاط کنند.
کامیاب با اشاره به ریزش برف در 48 ساعت گذشته در مناطق مختلف کرمان افزود: 75 گروه راهداری در شمال و جنوب استان کار بازگشایی مسیرهای اصلی را بر عهده دارند.

وی اظهار کرد: شب گذشته نیز از حرکت وسایل نقلیه از ساعت 10 شب تا هشت صبح امروز در محورهای کرمان - راور گدار خراسانی، سیرجان - شهربابک - جوزم، کرمان - سیرجان خانه سرخ، بافت - رابر محور اسکر، کرمان - بافت کفنوئیه، بردسیر - بافت سنگ صیاد، ده بکری - جیرفت و کرمان - شهداد تونل سیرچ به دلیل اطمینان و احتیاط جلوگیری شد.
وی ادامه داد: بعد از نمکپاشی در محورهای برفگیر مناطق مختلف کرمان توسط نیروهای راهداری هم اکنون ارتباط در تمام راههای استان برقرار است.
او گفت: 35 گروه امداد و نجات شامل 303 امدادگر، 107 نفر پرسنل هلال احمر، 58 آمبولانس، 15 خودرو نجات و 19 خودرو سبک در محورهای مختلف کار امدادرسانی را انجام دادند.
کامیاب بیان کرد: دو هزار و 176 قوطی کنسرو، 174 بسته خرما، هزار و 156 بسته نان و هزار و 100 تخته پتو نیز طی چند روز گذشته بین افراد در راه مانده در جاده های برفگیر استان کرمان توزیع شد.

وی با اشاره به گستردگی کرمان و وجود بیش از 11 هزار کیلومتر جاده های اصلی، فرعی و روستایی در این استان ادامه داد: تمام جاده های اصلی با تلاش ماموران راهداری باز است و عبور و مرور در آنها جریان دارد.
او گفت: معابر مناطق روستایی و راههای فرعی نیز همچنان توسط ماموران راهداری در حال پاکسازی از برف است.
سرپرست فرمانداری جیرفت نیز در گفت و گو با خبرنگار ایرنا از مفقود شدن چهار نفر از اهالی روستای گمین از توابع جبالبارز در اثر ریزش برف سنگین خبر داد.
ˈ احمد امینی روشˈ افزود: صبح امروز با اطلاع از مفقود شدن این افراد گروههای امدادی و جستجو به منطقه مورد نظر اعزام شدند اما تاکنون نتیجه ای حاصل نشده است.
وی اظهار کرد: با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه، برای جستجو و پیدا کردن این افراد نیاز به بالگرد است که موضوع از طریق ستاد بحران استان در حال پیگیری و انجام می باشد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١٠-١٣٩٢, ٠۵:۵٩

   

پر مبحث ترین ها