سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ویروس کرونا جان یک خبرنگار زن را در عربستان گرفت

گفته می شود این ویروس بیشتر در مناطق شرقی عربستان سعودی شامل ریاض و دمام بیشتر شایع است و اخیرا نیز مواردی از آن در جده مشاهده شده است.
بنابر اعلام پایگاه اطلاع رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری به نقل از منابع خبری عربستان سعودی، ابتلا به ویروس کرونا جان یک خبرنگار زن در این کشور را گرفت.
پایگاه خبری مکه نیوز روز شنبه گزارش داد که یک خبرنگار زن سعودی بر اثر ابتلا به ویروس کشنده تنفسی «کرونام در یکی از بیمارستان های این کشور جان داد.
این پایگاه خبری افزود که خالده ممدوح خبرنگار پایگاه خبری الکترونیکی «سمو» روز پنجشنبه گذشته جان داد.

نگرانی های جامعه بین الملل درخصوص گسترش ویروس کرونا در عربستان سعودی به شدت افزایش پیدا کرده است زیرا پیش بینی می شود شمار زیادی از زایران خارجی در ماه رمضان به این کشور سفر کنند و براثر فقدان رعایت موارد بهداشتی و واگیردار بودن این ویروس، به آن مبتلا شوند.
همچنین میلیون ها زایر نیز برای شرکت در مراسم سالانه حج به عربستان سعودی سفر خواهند کرد.

مقامات بهداشتی عربستان سعودی پیشتر اعلام کرده بودند مجموع موارد ابتلا به ویروس کرونا که عامل بیماری سندرم تنفسی خاورمیانه (مرس) است در ماه آوریل ( 12 فروردین تاکنون) تقریبا دو برابر شده است.
وزارت بهداشت عربستان سعودی همچنین توصیه کرده است که در صورت عدم کنترل شیوع این ویروس، زائران بالای 60 سال از سفر به خانه خدا در حج امسال پرهیز کنند.

البته سازمان حج و زیارت کشورمان اعلام کرده تاکنون هیچ مورد مشکوکی از ابتلا به ویروس کرونا در میان زائران ایرانی در عمره مفرده جاری که از 26 آذر ماه سال گذشته آغاز شده و تا پنجم تیر ماه ادامه خواهد داشت، مشاهده و گزارش نشده است.
گفته می شود این ویروس بیشتر در مناطق شرقی عربستان سعودی شامل ریاض و دمام بیشتر شایع است و اخیرا نیز مواردی از آن در جده مشاهده شده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٢-١٣٩٣, ٢٠:٢١

   

پر مبحث ترین ها