سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مرگ 2 مادر هنگام زایمان در بیمارستان اراک

: هر دو پرونده به منظور بررسی و تشخیص علت حادثه تحویل دادستان نظام پزشکی استان شد تا نتیجه نهایی را بررسی و اعلام کنند.
روز گذشته زن 31 ساله الیگودرزی بر اثر عمل سزارین در بیمارستانی در اراک درگذشت و با مرگ این مادر پرونده‌ای برای آن تشکیل شد.

به گزارش ایسنا، این مادر باردار روز شنبه به دلیل نبود امکانات کافی در الیگودرز برای عمل سزارین به بیمارستانی در اراک مراجعه کرده و بعد از زایمان به علت خونریزی داخلی جان خود را از دست می‌دهد. این دومین زایمان این خانم بود و کودک سالم به دنیا آمد.
متأسفانه این دومین مورد مرگ یک مادر به دنبال عمل سزارین در این بیمارستان طی یک ماه اخیر است.

حسن طاهر احمدی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی اراک در پاسخ به پیگیری ها در خصوص رسیدگی به پرونده فوت این مادر باردار در این بیمارستان خصوصی اراک اظهار داشت: بلافاصله پس از دریافت این گزارش به انضمام پرونده قبلی این بیمارستان، جلسه‌ای با حضور رئیس و دادستان نظام پزشکی و رئیس بیمارستان برگزار شد.

وی تصریح کرد: هر دو پرونده به منظور بررسی و تشخیص علت حادثه تحویل دادستان نظام پزشکی استان شد تا نتیجه نهایی را بررسی و اعلام کنند.
طاهر احمدی با اشاره به اینکه مرجع تشخیص سهل‌انگاری و قصور احتمالی، نظام پزشکی است، گفت: به دلیل اینکه در این دو پرونده شکایتی از دانشگاه صورت نگرفته است، دانشگاه به عنوان مدعی‌العموم در این پرونده عمل می‌کند و همچنین ستادی با حضور رئیس دانشگاه، معاون درمان و معاون بهداشتی دانشگاه و مدیریت درمان استان به منظور رسیدگی به این موضوع فعال است و پیگیر این شرایط خواهد بود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-٠٢-١٣٩٣, ١٨:١۴

   

پر مبحث ترین ها