سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

شناسایی سه مورد مشکوک به کرونا در کرمان

این سه نفر با فردی که هفته گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده بود، در تماس بودند که نخستین مورد پرستار «آی سی یو» و دو مورد دیگر یک نفر پزشک معالج و نفر سوم داماد فرد فوت شده است.
رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، با تشریح وضعیت بیماری کرونا در کشور، از شناسایی سه مورد مشکوک مبتلا به ویروس کرونا در استان کرمان خبر داد.

«محمدمهدی گویا» افزود: از سه نفر موارد مشکوک به کرونا، یک مورد ابتلا به این بیماری قطعی، و دو مورد دیگر آزمایشات آنها در حال بررسی است.
وی با بیان اینکه حال عمومی این افراد خوب است، ادامه داد: این سه نفر با فردی که هفته گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا فوت کرده بود، در تماس بودند که نخستین مورد پرستار «آی سی یو» و دو مورد دیگر یک نفر پزشک معالج و نفر سوم داماد فرد فوت شده است.

گویا با اشاره به اینکه این بیماری می تواند از فرد بیمار در بعضی موارد باعث انتقال به دیگران بخصوص کادر درمانی شود، افزود: این موارد بخصوص هنگامی رخ می دهد که هنوز ابتلا به بیماری قطعی نبوده و کادر درمانی نکات حفاظت از خود را رعایت نمی کنند.
وی علایم بیماری کرونا را مشکلات تنفسی شدید و عوارض گوارشی بیان کرد و گفت: این بیماری در ادامه ممکن است باعث نارسایی در کلیه و کبد و سایر دستگاه های حیاتی فرد مبتلا شود.

گویا تاکید کرد: در موارد خفیف بیماری توصیه می شود بیمار در منزل تحت مراقبت قرار گرفته و وظیفه مراقبت از بیمار در منزل فقط بر عهده یک فرد باشد و سایر افراد خانواده به منظور جلوگیری از ابتلا به بیماری باید از شخص بیمار دور باشند.
به گزارش ایرنا، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر وزارت بهداشت از اصحاب رسانه و مطبوعات درخواست کرد با فرهنگ سازی و آموزش در پیشگیری از این بیماری، به وزارت بهداشت کمک کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٣-٠٣-١٣٩٣, ٢١:۵۶

   

پر مبحث ترین ها