سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

مسمومیت 27 نفر در استان قم بر اثر استشاق گاز مونوکسید کربن

بروز شده : ٩-٠٨-١٣٩٣, ٠٩:۵٧    نسخه چاپی    
140 نفر با درجات گوناگون در استان قم دچار مسمومیت با گاز کربن شدند.
رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 27 نفر بر اثر استنشاق گاز مونوکسید کربن با درجه‌های گوناگون مسموم شدند.

جواد باقری در گفت‌و‌گو با فارس، با اشاره به آغاز فصل سرما بر ضرورت رعایت ایمنی در استفاده از وسایل گرمایشی تاکید کرد و گفت: با شروع فصل سرما بیشترین مسمومیت‌ها مونوکسید کربن ناشی از استفاده از وسایل گرمایشی غیر استاندارد رخ می‌دهد.

وی با بیان آمار مسمومیت‌های ناشی از مونوکسید کربن از ابتدای سال جاری تا کنون تصریح کرد: با وجود ارائه آموزش و توصیه‌های لازم برای پیشگیری از مسمومیت ناشی از گاز مونوکسید کربن از ابتدای سال جاری تا کنون 27 نفر از مسافران و همشهریان دچار مسمومیت شدند.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم اضافه کرد: افراد مسموم شده با گاز مونوکسید کربن که با درجه‌های گوناگونی دچار مسمومیت شده بودند پس از دریافت خدمات درمانی اولیه درمانی از سوی کارشناسان اورژانس 115 برای تکمیل مراحل درمانی با آمبولانس به مراکز درمانی سطح شهر منتقل شدند.

وی با اشاره به آمار مسموم شدگان براثر گاز مونوکسید کربن در سال گذشته بیان کرد: 140 نفر با درجات گوناگون در استان قم دچار مسمومیت با گاز کربن شدند.

باقری در ادامه سخنان خویش از نخستین قربانی گازمونوکسید کربن در آغاز فصل سرما خبر داد و گفت: روز هفتم آبان ماه سال جاری در روستای دولت آباد بخش جعفریه، یک آقا 18 ساله به دلیل روشن کردن ذغال در محیط بسته دچار مسمومیت شد.

وی با بیان اینکه خوشبختانه با اعلام سریع به اورژانس 115 و حضور به موقع کارشناسان در محل حادثه و اقدامات درمانی لازم، فرد حادثه دیده از مرگ نجات یافت.

رئیس مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان قم در ادامه علائم سردرد، سرگیجه، استفراغ، کاهش سطح هوشیاری، تاری دید را از جمله علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن ذکر و خاطرنشان کرد: فلج شدن عضلات به ویژه عضلات تنفسی، ‌اغما و مرگ از دیگر نشانه‌های مسمومیت با گاز مونوکسید کربن است.

باقری با تاکید براینکه در صورت مشاهده موارد گازگرفتگی باید نسبت به رساندن اکسیژن و هوای تازه به فرد مسموم شده اقدام کرد، گفت: پس از انجام اقدامات لازم باید به سرعت با اورژانس تماس گرفته شود تا برای انجام اقدامات درمانی و انتقال فرد مسموم شده به مراکز درمانی اقدام لازم صورت گیرد.

- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930808000304#sthash.T50hvU4Z.dpuf
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٩-٠٨-١٣٩٣, ٠٩:۵٧

   

پر مبحث ترین ها