سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حریق گسترده در بازار تهران

بروز شده : ١-٠٣-١٣٩۴, ٢١:٢٢    نسخه چاپی    
سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از وقوع حریق گسترده چندین انبار در محدوده بازار تهران خبر داد.سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا، در تشریح جزئیات این خبر گفت:‌ وقوع حادثه حریق دریکی از انبارهای محدوده بازار تهران در ساعت 14:53 امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد که در پی آن با توجه به شدت حادثه و حساسیت منطقه بازار به تهران ستاد فرماندهی پنج ایستگاه به همراه تانکر آب ،‌ خودروی حامل تجهیزات تنفسی و .. به محل حادثه اعزام کرد.

وی با بیان اینکه محل حادثه یک انبار در خیابان خیام نرسیده به چهارراه گلوبندک بود، خاطر نشان کرد: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حریق در یک انبار به مساحت 500 مترمربع رخ داده بود که درون آن به غرفه و انبارهای کوچکتر تقسیم بندی شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه تمام این انبار کاملا شعله‌ور شده و آتش به بخش های زیرزمین نیز سرایت کرده و در حال رسیدن به اماکن دیگر بود، گفت: آتش نشانان از چند جهت عملیات خودرا برای اطفاء آغاز کرده و پس از مدتی موفق به مهار آن شدند.

ملکی با بیان اینکه دقایقی بعد نیز شعله های آتش در این انبار به طور کامل اطفا شد گفت: در حال حاضر آتش‌نشانان مشغول عملیات لکه گیری هستند.

وی درباره میزان خسارات ناشی از این حادثه نیز گفت: خوشبختانه این حادثه مورد مصدوم و فوتی نداشت اما اجناس داخل انبار که عمدتا از اقلام قابل اشتعال نظیر پارچه، پشم شیشه وقاب عکس و ... بودند کاملا در آتش سوخته و خسارات به جا مانده از آن بالا پیش بینی می‌شود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به بازدیدهای که کارشناسان ایمنی از واحدهای واقع در بازار تهران انحام داده اند گفت : این محدوده در گذشته مورد بازدید ایمنی قرار گرفت و همچنین در سالهای قبل نیز در این انبار سابقه آتش سوزی گزارش شده بود.

ملکی در عین حال اضافه کرد: علت این حادثه از سوی کارشناسان آتش‌نشانی در دست بررسی است.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٣-١٣٩۴, ٢١:٢٢

   

پر مبحث ترین ها