سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

60 روز شکنجه دردناک کودک ۹ ساله در زابل/ تصویر

روزنامه شهروند نوشت: روز ٢٨ ارديبهشت امسال يعني درست ٢ ماه پيش بود كه مهدی ٩ ساله صبح زود از خواب بيدار شد. مادرش او را براي خريد صبحانه به مغازه فرستاد. ولي يك ساعتي گذشت و مهدي به خانه برنگشت. مادرش كم‌كم نگران شد و به دنبال مهدي گشت ولي اثري از او نيافت.او در نهايت با نگراني با شوهرش تماس گرفت و موضوع را با او درمیان گذاشت. در حالي كه همه به دنبال اين پسر نوجوان مي گشتند پس از گذشت چند ساعت پیامکی از یک خط ایرانسل، با این متن به پدر مهدي ارسال شد: «مهدی سالم و دست من است. اگر به کسی چیزی بگویید او را مي‌كشم.»

پدر که شوکه شده بود موضوع را به نیروی انتظامی اطلاع داد. پس از اين پيامك بود كه تماس‌هاي آدم‌ربا آغاز شد. او هر روز با پدر مهدي تماس مي‌گرفت و او را تهديد مي كرد. روز اول این تماس‌ها با یک شماره ایرانسل و روزهای بعدی با شماره‌های مختلفی به پیش‌شماره کشور افغانستان بود و مرد آدم‌ربا درخواست پول زياد براي آزادی مهدي مي‌كرد. درنهایت وقتي پدر مهدي از بازگشت فرزندش نااميد شد حاضر به پرداخت ٢٠٠‌میلیون تومان شد، اما ديگر دير شده بود.

زمانی که افرادی آماده تحویل پول به گروگانگیران شدند، مهدي ٩ ساله بر اثر شکنجه‌های فراوان وضع وخیمي پيدا كرده بود. به همین دلیل گروگانگيران مهدي را به صورت برهنه در محله حسن‌آباد شهر زابل رها كردند و اهالی نیز با تماس با ۱۱۵ او را به بیمارستان انتقال دادند. خانواده اين پسر نوجوان وقتي متوجه می‌شوند و به بیمارستان مراجعه می‌کنند، به دلیل شکنجه‌های زياد به سختی فرزند خود را شناسایی می‌کنند.

درنهایت او به دلیل جراحات وارده ناشی از خاموش کردن سیگار روی بدنش و داغ کردن با سیم و ضربه‌هایی که به سرش وارد شده است در بخش ‌آی سی یو بیمارستان امیر زابل بستری شد که از وضع بسیار نامطلوبی برخوردار است تا جايي كه به گفته پدر این نوجوان پزشکان بیمارستان نیز از بازگشت او اظهار ناامیدی کرده‌اند.

پدر این نوجوان در اين‌باره مي گويد: «پیش از این نیز به دفتر فرماندار مراجعه کرده‌ام، اما حالا از فرماندار و ارگان‌های امنیتی درخواست دارم با توجه به شماره تلفن‌هایی که با ما در این رابطه تماس می‌گرفته‌اند يعني یک شماره ایرانسل و ۴ شماره از افغانستان این موضوع را رسیدگی كنند تا مشخص شود که گروگانگیران چه کسانی بوده‌اند. پسر من که از بین رفته و دیگر امیدی به زنده بودنش ندارم، اما از همه خواهش می‌کنم در این مورد با ما همکاری کنند تا خون فرزندم پایمال نشود.»

60 روز شکنجه دردناک نوجوان ۹ ساله در زابل!

جزئیات گروگان‌گیری از زبان دادستان زابل

دادستان زابل گفت: با جدیت تمام پیگیریم تا عاملان گروگان‌گیری کودک 9 ساله سیستانی دستگیر و به سزای عمل ننگین و غیرانسانی شان برسند.

ابوالفضل نجفی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این مطلب که انگیزه آدم‌ربایان مالی بوده و از آنجایی که تاکنون چنین موردی از شکنجه کودک اتفاق نیفتاده، این گروگان‌گیری بازتاب و تبعات بدی بدنبال داشته است، تصریح‌کرد: دادستانی با جدیت تمام پیگیر این موضوع است و دستور اکید به منظور شناسایی عوامل گروگان‌گیری به نیروهای انتظامی و امنیتی داده شده که تاکنون دو مظنون دستگیر شده‌اند و تحقیقات در این زمینه همچنان ادامه دارد.

وی در پاسخ به این سئوال که با توجه به تهدایدات تلفنی و درخواست پول که با سیم‌کارت‌های مختلف صورت پذیرفته چه اقداماتی به منظور ردیابی، تاکنون انجام شده، گفت: در این زمینه نیز دستورات لازم صادر شده اما با توجه به اینکه ردیابی و بررسی شماره‌های افغانی بوسیله اپراتورهای کشورافغانستان صورت می‌گیرد این امر اگر چه قدری مشکل است اما به جد پیگیر این قضیه هستیم.

دادستان زابل در ادامه افزود: درخصوص ردیابی هویت تماس‌گیرندگان و استفاده‌کنندگان از این خطوط نیز دستورات لازم صادر شده و امیدواریم به نتایج قابل قبولی دست پیدا کنیم.

نجفی ادامه‌داد: نیروی انتظامی و دستگاه‌های امنیتی همچنان بدنبال شناسایی و دستگیری عاملان گروگان‌گیری هستند.

وی ادامه داد: دستگاه قضا به شدت با عوامل مخل امنیت در منطقه برخورد خواهد کرد و مجازات عوامل این گروگان‌گیری به گونه‌ای خواهد بود تا درس عبرتی شود برای کسانی که خدای نکرده قصد اخلال در امنیت عمومی جامعه را دارند.

کودکی 9 ساله بنام مهدی، در شهرستان زابل دو ماه پیش در 28 اردیبهشت‌ماه به دست افراد ناشناس مورد ربایش قرار گرفت که ربایندگان این کودک را چند روز پیش در محله حسن‌آباد زابل رها کردند و اهالی با پیداکردن این کودک با تماس با پلیس وی را به بیمارستان انتقال دادند که به دلیل جراحات وارده ناشی شکنجه این کودک در حال حاضر در بیمارستان حضرت امیرالمومنین (ع) زابل بستری و حال جسمانی نامطلوبی دارد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣١-٠۴-١٣٩۴, ١٣:٢۴

   

پر مبحث ترین ها