سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

سانحه دلخراش برای بیمار و همراهش و خدمه پروازی

بالگرد اورژانس سقوط کرد و همه سرنشینانش جان باختند

بروز شده : ٧-٠١-١٣٩۵, ١٠:١٣    نسخه چاپی    
خبرگزاری‌ها خبر ناگواری از سقوط یک بالگرد در استان فارس مخابره کردند که گویا طی آن همه سرنشینان این بالگرد جان باختند. این بالگرد که حامل مصدوم بدحال و همراهانش و خدمه پروازی بود به دلیل برخورد با کابل‌های فشار قوی سقوط کرد و همه خدمه‌اش جان باختند.

 

رئیس اورژانس کشور از سقوط یک فروند بالگرد متعلق به اورژانس یک بیمارستان در استان فارس خبر داد.

امیر صابری نیا در گفت و گو با ایسنا، در این باره گفت: در سال 18:30 امروز یک مورد حادثه به اورژانس 115 اطلاع داده شد که به دنبال آن امداد هوایی به محل اعزام شد. اما متاسفانه در مسیر بازگشت این بالگرد دچار سانحه شده و در حوالی ساعت 20:30 در منطقه دهنو استان فارس سقوط کرد.

وی با بیان اینکه "برابر گزارش های اولیه 9 تن در پی این حادثه جان خود را از دست داده اند، گفت: دو تکنیسین اورژانس، بیمار حادثه دیده و عوامل پرواز که از نیروهای مسلح بودند جزو جانباختگان هستند.

همچنین مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس کشور نیز با بیان اینکه "این حادثه نوروز تلخی را برای عوامل اورژانس رقم زد"، اظهار کرد: احتمال افرایش جانباختگان وجود دارد.

به گفته وی علت این حادثه پس از بررسی عوامل سازمان هواپیمایی اعلام خواهد شد.

مصطفی مرتضوی، سخنگوی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر نیز در این باره به ایسنا گفت: پس از اعلام وقوع این حادثه سه تیم از پایگاههای آبگرم - سیف آباد و ایثار استان فارس به محل حادثه که از توابع روستای دهنو بود اعزام شدند و تاکنون موردی از مصدومیت و آسیب دیدگی ساکنین روستا گزارش نشده است.

مرتضوی با بیان اینکه در این بالگرد 9 تن حضور داشتند، درباره اینکه چه کسانی در بالگرد سقوط کرده اورژانس حضور داشتند، اظهار کرد: در این بالگرد پنج نفر کادر پروازی، دو نفر از پرسنل اورژِانس، یک نفر مصدوم و یک نفر همراه مصدوم بوده اند.

به گفته سخنگوی سازمان امداد و نجات تاکنون اجساد هشت نفر شناسایی شده است و جستجو برای یافتن جسد نهم ادامه دارد.

اخبار تکمیلی:

تا کنون نام خدمه پرواز جان باخته در این پرواز مشخص شده است. خلبان خرمدشتی، خلبان وفادار، مهندس رنجبر، آقای کدخدا و آقاي جوکار خدمه پرواز این بالگرد بودند که در این ماموریت جان باختند. همچنین سه مصدوم و یک همراه بیمار هم در این حادثه جان باختند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠١-١٣٩۵, ١٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها