سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مصباح تاکید کرد:

امام راحل نقش بزرگی در ایجاد فرهنگ اسلامی داشت

امام راحل به ما فهماند که غیر از واجبات فردی وظایف اجتماعی دیگری نیز وجود دارد که انجام آنها همانند انجام نماز و روزه واجب است.
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: امام خمینی‌(ره) نقش بزرگی در ایجاد فرهنگ اسلامی و حق بزرگی بر گردن میلیون‌ها مسلمان در داخل و خارج از ایران دارد.

 آیت الله محمد تقی مصباح یزدی، شامگاه چهارشنبه در جلسه تفسیر شرح نصایح امام محمد باقر‌(ع) که در دفتر مقام معظم رهبری در قم برگزار شد در سخنانی با بیان اینکه بسیاری از افراد مذهبی قبل از پیروزی انقلاب اسلامی وظایف اجتماعی، سیاسی را جزء دین نمی‌دانستند افزود: در آن زمان ما به عنوان یک مسلمان نمی‌گفتیم که سرنوشت سیاسی به عنوان یک تکلیف شرعی همانند نماز و روزه واجب است و باید از آن اطاعت کنیم.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) بخش عظیمی از دین که‌‌ همان احکام اجتماعی و سایسی می‌باشد را احیا کرد، افزود: امام راحل به ما فهماند که غیر از واجبات فردی وظایف اجتماعی دیگری نیز وجود دارد که انجام آنها همانند انجام نماز و روزه واجب است.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: امام خمینی(ره) نقش بزرگی در ایجاد فرهنگ اسلامی و همچنین حق بزرگی بر گردن میلیون‌ها مسلمان در داخل وخارج از ایران دارد.

عدهای فکر می‌کنند در آن دنیا هم می‌شود زرنگی کرد

رئیس موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه حیات حقیقی انسان بعد از مرگ است و این دنیا در حقیقت مرگ تدریجی و یا دوران جنینی انسان است افزود: عده‌ای فکر می‌کنند که در ان دنیا هم می‌شود زرنگی کرد در حالی که در آن دنیا تنها می‌توانیم برداشت کنیم و موقع کاشت وکار نیست.

آیت الله مصباح یزدی با بیان اینکه گاهی عمل صالح انسان در این دنیا از بین می‌رود افزود: در آیات زیادی از قرآن به مسئله تکفیر اشاره شده است که برخی از اعمال انسان باعث از بین بردن برخی دیگر از اعمال او خواهد شد.

برخی یک شبه همه اعمال خوبشان را به باد می‌دهند

عضو جامعه مدرسین حوزه گفت: گاهی انسان سالهای متمادی کارخوب انجام می‌دهد اما، یک شبه همه آن‌ها را از بین می‌برد که این امر در بین افرادی که هم ردیف نبوت هستند نیز وجود دارد که شرک ورزیدن در یک لحظه موجب باطل شدهمه اعمال خوب انسان خواهد شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٠-٠۵-١٣٩٠, ٢٢:۴٢

   

پر مبحث ترین ها