سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه کشور:

روز قدس با آرمان مسلمانان گره خورده است

بروز شده : ٣-٠۶-١٣٩٠, ٠٠:۵۵    نسخه چاپی    
بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و در کل دنیا نه‌تنها نوید آن را می‌دهد که در آینده نه‌چندان دور مسلمانان در مقابل اشغالگران قبله اول مسلمانان هم‌دل خواهند بود، بلکه نوید گسترش آزادی‌خواهی را در سراسر دنیا خواهد داد.
قائم مقام مدیر حوزه‌های علمیه کشور، روز قدس را میراث ماندگار امام خمینی(ره) دانست و گفت: روز قدس با آرمان مسلمانان گره خورده است.

 حجت‌الاسلام محمودرضا جمشیدی با اشاره به فرارسیدن روز قدس در جمعه آخر ماه رمضان تصریح کرد: روز قدس با آرمان مسلمانان گره خورده است و هیچ مسلمانی در سراسر دنیا نیست که یکی از آرمان‌هایش فتح قدس و رفع مظلومیت فلسطین اشغالی نباشد.

وی از قدس شریف به عنوان قبله اول مسلمانان، خاستگاه ادیان توحیدی، مزار انبیای عظام الهی و محل قرار گرفتن مسجدی که پیامبر اکرم(ص) در شب معراج در آنجا نماز خواندند یاد کرد و افزود: این مکان در تصرف عده قلیلی است که آن را از مسلمانان دریغ کرده‌اند و در طول تاریخ کوتاه خود، جنایت‌‌های عدیده‌ای را ثبت کرده‌اند که این جنایت‌ها برای هیچ انسان آزاده‌ای به ویژه مسلمانان قابل تحمل نیست.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران اظهار داشت: امام راحل(ره) با تاسیس روز قدس یک حرکت عمیق و ریشه‌دار را پایه‌گذاری کرد و امروز با گذشت 30 سال از این فرمان در زنده نگه داشتن این روز، شاهدیم که رژیم اشغالگر قدس، در ضعیف‌ترین موضع قرار دارد.

امروز، همپیمانان رژیم اشغالگر قدس در شرایط ناگوار و پرزحمتی قرار گرفته‌اند

وی با بیان اینکه همپیمانان رژیم اشغالگر قدس در منطقه و خارج از آن در شرایط ناگوار و پرزحمتی قرار گرفته‌اند، یادآور شد: بیداری اسلامی در کشورهای منطقه و در کل دنیا نه‌تنها نوید آن را می‌دهد که در آینده نه‌چندان دور مسلمانان در مقابل اشغالگران قبله اول مسلمانان هم‌دل خواهند بود، بلکه نوید گسترش آزادی‌خواهی را در سراسر دنیا خواهد داد.

عضو جامعه مدرسین حوزه ادامه داد: زنده نگه داشتن این روز امروز پس از 30 سال با توجه به آثار مترتب بر آن، بیش از هر دوره دیگری حائز اهمیت است.

دشمنی استکبار جهانی با ایران به دلیل حمایت آن از فلسطین است

وی با بیان اینکه مردم ما و مردم دنیا نشان داده‌اند قدس و مردم مظلوم فلسطین را فراموش نخواهند کرد، افزود: بخش عظیمی از دشمنی‌های استکبار جهانی با ایران به دلیل حمایت ایران از فلسطین و آزادی قدس شریف بوده است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠۶-١٣٩٠, ٠٠:۵۵

   

پر مبحث ترین ها