سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خبر داد:

شرکت 2000 نفر از بشیران جوان در طرح تبلیغی

بروز شده : ٧-٠۶-١٣٩٠, ٢٣:۵٩    نسخه چاپی    
طلبه‌های جوانی که ملبس به لباس روحانیت نشده‌اند و حداقل چهار سال در حوزه سابقه تحصیل داشته باشند می‌توانند در آزمون ورودی بشیران جوان شرکت کنند.
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم از شرکت 2 هزار نفر از بشیران جوان در طرح تابستانی تبلیغی خبر داد.

حجت‌الاسلام احمد زادهوش امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، با اشاره به اجرای طرح بشیران جوان اظهار داشت: بشیران جوان شامل تبلیغ چهره به چهره بوده که برای اجرا به دفتر تبلیغات اسلامی ابلاغ شده است.
وی خاطرنشان کرد: طلبه‌های جوانی که ملبس به لباس روحانیت نشده‌اند و حداقل چهار سال در حوزه سابقه تحصیل داشته باشند می‌توانند در آزمون ورودی بشیران جوان شرکت کنند.
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم با بیان اینکه طرح بشیران جوان در زمان تعطیلی دروس حوزه اجرا می‌شود، گفت: این امر سبب می‌شود طلاب جوان با فراغت بیشتری به تبلیغ بپردازند.
وی خاطرنشان کرد: دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم به ساماندهی این مبلغان می‌پردازد تا بشیران جوان به مناطقی که مورد درخواست خود یا محل سکونتشان است؛ اعزام ‌شوند.
زادهوش با اشاره به برخی اقدامات در راستای تغذیه فکری و علمی مبلغان بیان داشت: برگزاری دوره‌های آموزشی کوتاه، ارائه بسته‌های فرهنگی و محتوای تبلیغی از اقدامات صورت گرفته در راستای تغذیه فکری مبلغان است.
وی به فعالیت بشیران جوان در مناطق تبلیغی اشاره کرد و افزود: این افراد به جذب و ارتباط تبلیغی با نوجوانان و جوانان در قالب تشکیل حلقه‌های فرهنگی، برگزاری کلاس‌های آموزش قرآن و احکام و سرکشی از بیماران و افراد آسیب‌پذیر می‌پردازند.
معاون فرهنگی تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم خاطرنشان کرد: برخی اوقات بشیران جوان اقدام به تشکیل گروه‌های تبلیغی می‌کنند که پس از ثبت، حمایت‌های لازم از آنها صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به آمار بشیران جوان فعال در عرصه تبلیغ گفت: 4 هزار نفر از بشیران جوان تاکنون ثبت‌نام کرده و تشکیل پرونده داده‌ و در دوره آموزشی شرکت کرده‌اند.
زادهوش عنوان داشت: 2 هزار نفر از بشیران جوان در طرح تابستانی تبلیغی امسال شرکت کردند که پس از ماه رمضان گزارش فعالیت آنها دریافت می‌شود.
وی در پایان اظهار داشت: بشیران جوان دارای روحیه معنوی و با نشاط بوده و انتظار و توقع دریافت حق‌الزحمه ندارند ولی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم در برابر کار مشکل و دشوار، هدایایی به آنها اعطا می‌کند. 
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٧-٠۶-١٣٩٠, ٢٣:۵٩

   

پر مبحث ترین ها