سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در جمع نمازگزاران بیان شد/

توصیه‌های مهم آیت‌الله مکارم شیرازی به رسانه‌های جمعی/ طنز بی‌هدف نباشد

بروز شده : ٨-٠۶-١٣٩٠, ٠٢:۵٩    نسخه چاپی    
مبادا خدای ناکرده برای خنداندن مردم کارهای خلافی انجام شود؛ مبادا صحنه‌های بدحجابی از رسانه‌ها پخش شود.
 مرجع تقلید شیعیان به رسانه‌های جمعی توصیه کرد که با پخش برنامه‌های مفید، سطح معرفتی و اخلاقی اقشار مختلف را ارتقا دهند.
 آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی بعدازظهر دوشنبه در جمع نمازگزاران حرم مطهر حضرت معصومه(س) از وسایل ارتباط جمعی به عنوان یکی از ارکان تشکیل‌دهنده شخصیت انسان یاد کرد و بیان داشت: به یقین یکی از مهمترین پایه‌های شخصیت مردم، رسانه‌های جمعی است، به همین دلیل است که دشمنان فعلا بیشترین سرمایه‌گذاری را در این بخش انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: دشمنان آنقدر شبکه‌های فاسد ایجاد کردند که یا فساد اخلاق می‌پاشند، یا سیاه‌نمایی می‌کنند و یا شبهات عقیدتی پراکنده می‌کنند.

این مرجع تقلید به الزامات فعالیت رسانه‌ای در جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: در نظام اسلامی رسانه‌ها باید سالم باشند و برنامه‌های کارآمد و مناسب پخش کنند که منجر به بالارفتن ابعاد معرفتی و دینی و اخلاقی، مهارت صنعتی و ورزشی افراد شود.

برنامه‌های تفریحی باید پیام داشته باشد


آیت‌الله مکارم شیرازی ادامه داد: البته برنامه‌های تفریحی هم لازم است اما تفریح باید پیام داشته باشد.

وی به نمونه‌هایی از تفریحات سالم در قرآن کریم اشاره کرد و یادآور شد: سوره یوسف که عشق آتشین یک زن را نسبت به یک پیغمبر نشان می‌دهد در عین حال که تمام موضوعات حساس را بیان می‌کند، مملو از پیام و درس است.

استاد برجسته حوزه علمیه تصریح کرد: همین داستان وقتی به یک فیلم آموزنده تبدیل شد بسیاری از افراد جامعه از آن استفاده کردند.

مبادا صحنه‌های بدحجابی از رسانه‌ها پخش شود


آیت‌الله مکارم شیرازی تاکید کرد: مبادا خدای ناکرده برای خنداندن مردم کارهای خلافی انجام شود؛ مبادا صحنه‌های بدحجابی از رسانه‌ها پخش شود.

وی با بیان اینکه برنامه‌های طنز نباید بیهوده و بی‌هدف باشد، در توصیه‌ای به مردم گفت: مردم باید سراغ برنامه‌های هدفدار بروند تا از آنها استفاده کنند.

این مرجع تقلید بیان داشت: بسیارند کسانی که به وسیله ماهواره‌ها منحرف شدند و اخیراً شبکه‌ای تاسیس شده که جوانان را صریحاً به مواد مخدر دعوت می‌کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-٠۶-١٣٩٠, ٠٢:۵٩

   

پر مبحث ترین ها