سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

فردا در قم برگزار می‌شود؛

مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه با سخنرانی آیت‌الله مکارم شیرازی

 مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه با سخنرانی حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی همزمان با سراسر کشور در مدرسه علمیه فیضیه قم برگزار خواهد شد.
حجت‌الاسلام عباس ثقفی مدیر کل آموزش حوزه‌های علمیه کشور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا از برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه با سخنرانی حضرت آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید خبر داد.

وی افزود: این مراسم از ساعت 9 صبح روز چهارشنبه 23 شهریورماه همزمان با سراسر کشور با قرائت قرآن توسط یکی از قاریان حوزوی در مدرسه علمیه فیضیه قم آغاز می‌شود و در ادامه سرپرست معاونت آموزش حوزه‌های علمیه کشور به ایراد سخن خواهد پرداخت.

حجت‌الاسلام ثقفی خاطر نشان کرد: در ادامه این مراسم آیت‌الله مرتضی مقتدایی، مدیر حوزه‌های علمیه و حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید سخنرانی خواهد کرد و در پایان این برنامه به برترین‌های تحصیلی سال گذشته حوزه علمیه قم جوایزی اهدا خواهد شد.

وی با بیان این که در سال جاری 800 نفر از طلاب به عنوان ممتاز شناخته شده‌اند، افزود: کسانی که معدل آن‌ها بالای 18 در هر سطح تحصیلی باشد به عنوان ممتاز معرفی می‌شوند که در سال تحصیلی گذشته خوشبختانه 800 طلبه سطح یک حوزه از این امتیاز برخوردار بودند.

مدیر کل آموزش حوزه‌های علمیه یادآور شد: در مراسم آغاز سال تحصیلی تعدادی از طلاب به عنوان برترین تجلیل می‌شوند که طبق برنامه انجام شده در هر پایه تحصیلی نفرات اول انتخاب شده‌اند.

وی با بیان این که خوشبختانه معدل طلاب ممتاز بسیار خوب بوده است، اظهار داشت: هم‌اینک در برخی پایه‌های تحصیلی نفرات اول براساس شرایط اعلام شده پنج نفر با معدل 20 هستند که رتبه‌های بی‌نظیری را به دست آورده‌اند و سبب افتخار آفرینی حوزه‌های علمیه شده‌اند.

حجت‌الاسلام ثقفی گفت: مجموع معدل کسانی که به عنوان ممتاز در ده پایه تحصیلی حوزه علمیه مشخص شده‌اند کمتر از 35/19 نیست و این نشان می‌دهد که طلاب در تحصیل و کسب علم جدیت بیشتر را در پیش گرفته‌اند.

وی ادامه داد: همزمان با برنامه افتتاحیه آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه، مراکز تخصصی حوزه نیز برنامه‌های علمی و آموزشی خود را در همین روز آغاز خواهند کرد.

مدیر کل آموزش حوزه‌های علمیه اظهار داشت: در روز همایش از هر مرکز تخصصی در هر سطح علمی نفرات برترشان تجلیل خواهند شد که خوشبختانه فردی که در مقطع سطح چهار حوزه(دکتری) تجلیل می‌شود معدل این فرد 20 است.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠۶-١٣٩٠, ٠٠:۵٧

   

پر مبحث ترین ها