سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با صدور پیامی/

آیت‌الله صافی گلپایگانی ارتحال آیت‌الله دشتی را تسلیت گفت

اینجانب با تأثر و تأسف، این مصیبت را به حوزه‌های علمیه و علمای اعلام و اهالی مؤمن و متعهد استان بوشهر و به خصوص به بیت شریف و آقازادگان مکرم و دامادهای محترم تسلیت عرض نموده و برای آن عالم بزرگوار ترفیع درجه و رضوان الهی را مسئلت دارم.
 یکی از مراجع تقلید قم با صدور پیامی، ارتحال آیت‌الله میرزا احمد دشتی را تسلیت گفت و این مصیبت را ثلمه‌ ای جبران‌ناپذیر عنوان کرد.
در پیام آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی که با "ثلمة لایسدّها شیئ" آغاز شده آمده است: ارتحال عالم جلیل القدر فقیه عالی مقام حضرت آیت‌الله آقای حاج میرزا احمد دشتی نجفی ثلمه‌ای جبران ناپذیر است.

وی در ادامه پیام افزوده است: آن شخصیت بزرگ روحانی، علاوه بر سوابق دینی و بلند علمی و حضور بارز در حوزه علمیه نجف اشرف و قم مقدسه و تدریس و تربیت طلاب و فضلای محترم، دارای مکارم اخلاق و صفات عالی زهد و پرهیزکاری و دوری از ظواهر دنیا بودند و در قم مدرسه‌ بزرگی به نام نامی و اسم گرامی حضرت امام عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) تأسیس نموده و در آن صدها نفر از شاگردان مکتب حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام) در آن به تدریس و تعلیم و تعلّم اشتغال دارند.

این مرجع تقلید افزود: حقیقتاً آن فقید سعید، خدمتگزاری مخلص در آستان مقدس مولای خود حضرت صاحب الامر ارواح العالمین له الفداء بود و اخلاق حمیده و روش زندگی ایشان برای طلاب و حوزه‌های علمیه الگویی بزرگ خواهد بود.

در ادامه پیام آیت الله صافی آمده است: اینجانب با تأثر و تأسف، این مصیبت را به حوزه‌های علمیه و علمای اعلام و اهالی مؤمن و متعهد استان بوشهر و به خصوص به بیت شریف و آقازادگان مکرم و دامادهای محترم تسلیت عرض نموده و برای آن عالم بزرگوار ترفیع درجه و رضوان الهی را مسئلت دارم.

لازم به ذکر است مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم آیت‌الله دشتی بعد ازظهر دوشنبه از مسجد امام حسن عسکری(ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠۶-١٣٩٠, ٠٠:۵٢

   

پر مبحث ترین ها