سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله موسوی اردبیلی:

دولت باید مردم را با حقوق شهروندی آشنا کند

یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: مردم باید حقوق شهروندی را به خوبی آموزش دیده و دولت وظیفه دارد به کمک سایر نهادهای فرهنگی، مردم را به حقوق خود آشنا کند.


 آیت الله العظمی سید عبدالکریم موسوی اردبیلی پیش از ظهر پنج‌شنبه در دیدار الهام امین زاده، دستیار رئیس جمهور در امور حقوق شهروندی، گفت: اسلام اهمیت زیادی به مسئله حقوق شهروندی و مردم داده که باید به آن توجه شود.

وی افزود: برخی از این حقوق، مرتبط با حقوق مردم نسبت به حکومت و مسئولان و بخش دیگر در خصوص حقوق بین مردم است که اشخاص در هر دو بخش باید حقوق خود را دانسته و به آن پایبند باشند.

استاد سطوح عالی حوزه گفت: مردم متاسفانه آشنایی چندانی با حقوق شهروندی نداشته و به همین دلیل، مشکلات بسیاری در عرصه‌های اجتماعی پیدا می‌کنند که راه حلی برای آن نمی‌یابند.

وی تصریح کرد: مردم باید در این زمینه به خوبی آموزش دیده و دولت وظیفه دارد به کمک سایر نهادهای فرهنگی، مردم را به حقوق خود آشنا نمایند.

آیت الله موسوی اردبیلی گفت: تبلیغات تلویزیونی و هر از چند گاهی در رسانه‌های مجازی، نمی‌تواند تأثیر و نقش خاصی در اطلاع رسانی در حقوق شهروندی داشته باشد؛ این کار باید با آموزش‌های بنیادین انجام و در این زمینه از کارهای سطحی و بدون پایه خودداری کرد.

این مرجع تقلید شیعیان در پایان گفت: امروزه مردم مشکلاتی را تحمل می‌کنند که اگر با حقوق خود و دیگران آشنا باشند؛ نه خود دچار مشکل شده و نه دیگران را متضرر خواهد کرد.

گفتنی است در این دیدار الهام امین زاده نیز به ارائه گزارشی از فعالیت‌های معاونت حقوقی و حقوق شهروندی پرداخت.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-٠۶-١٣٩۵, ٢٢:۴٧

   

پر مبحث ترین ها