سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

ایت الله مکارم: انتشار فایل صوتی آیت الله منتظری یک حرکت انتقامی بود

حضرت آیت الله مکارم شیرازی در دیدار دادستان کل کشور انتشار فایل صوتی منتظری را اقدام و حرکتی انتقامی دانست و بر لزوم جدی گرفتن این ماجرا تاکید کرد.

 

 حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید عصر امروز در دیدار دادستان کل کشور با بیان این که قم از چند جهت آسیب پذیر است، گفت: قم 4 راهی برای شهر های مختلف کشور است که مرکزیت آن نسبت به نقشه جغرافیایی نسبت به مرکزیت تهران بیشتر است.

وی افزود: دوم این است که قم مرکز شیعه به شمار می رود و بزرگترین حوزه های علمیه را دارد، در میان اهل سنت ها هم چنین حوزه ای وجود ندارد؛ سوم این است که قم خاستگاه انقلاب است و انقلاب و ما از این شهر برخاست؛ بنابراین دشمن روی این مرکز تمرکز کرده و می خواهد ضربات را وارد کند.

استاد برجسته درس خارج حوزه علمیه قم با بیان این که به همین نسبت باید پیشگیری ها قوی تر از جاهای دیگر باشد، اظهار داشت: قم متعلق به تمام جهان اسلام و تشیع است از این رو همه دستگاه ها از جمله دستگاه قضایی باید حساب ویژه ای روی قم باز کنند تا بتوانیم در برابر آسیب ها بایستیم.

وی ادامه داد: در زمینه مواد مخدر همین که قم 4 راه است و فعالیت های بسیاری می کنند و دست هایی هست که مواد مخدر را غیر از آن سوداگران مرگ و درآمدهای هنگفت، شکل سیاسی هم به آن بدهند؛ این ها مسائل را پیچیده می کند اما وظیفه ما است که مرتب در این باره بگوییم و می گوییم.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که فضای مجازی بلای بزرگی برای جامعه است که به منجلاب کثیف تبدیل شده است، ابراز داشت: ما پیگیری هایی در زمینه فضای مجازی کردیم و بنده به وزیر ارتباطات تذکری دادیم اما آن دل سوزی لازم را به اندازه خطر در آن ها نمی بینیم چون انسان باد به مقدار خطرذ دلسوزی کند.

تقدیر از حساسیت و جدیت رهبر انقلاب درباره فضای مجازی

وی عنوان کرد: حتی اخیرا یکی از وزرا گفته بود که مفاسد فضای مجازی کمتر از 8 درصد است در حالی که قضیه عکس این معنا است و آمار داریم، راه حل این است که شبکه ملی اطلاعات راه اندازی شود و پهنه باند را از دیگران به بگیرند و به فضاهای داخلی بدهند؛ این باید جواب نیازها را بدهد؛ واقعا رهبر انقلاب خیلی نسبت به مسأله فضای مجازی جدی است که اگر دیگران هم به همین نسیت جدی بودند مشکلات حل می شد؛ دلیلش چیست شاید دلایل سیاسی و دلایل دیگر داشته باشد؛ دادستانی می تواند به عنوان نهاداثرگذار مسأله را تعقیب کند.

این مرجع تقلید با بیان این که در قم روی طلاب کار می کنیم و خطرات را گوشزد می کنیم، خاطرنشان کرد: صداوسیا هم باید بیش از این در این مسأله سرمایه گذاری کند..

وی با اشاره به انتشار فایل صوتی منتظری و هجمه به حضرت امام اضافه کرد: این در واقع یک حرکت انتقامی از سوی این گروه است، این ها می گویند که ما باید انتقام خود را بگیریم ولو این که نظام از بین برود،این ها واقعا حرکت انتقامی دارند که نباید کوچک شمرده شود بلکه باید آن را بزرگ دید به ویژه هماهنگی که بین این ها و خارج وجود دارد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که دشمنان خوشحال می شوند که این ها تحریک شوند و حرکت انتقامی را شروع کنند و خارج به آن پرو بال بدهد، گفت: واقعا باید با این قضیه جدی برخورد کرد تا تکرار نشود، این ضربه امام، نظام و انقلاب بود؛ این ها می خواهند اینگونه جسورانه آزاد باشند و این کارها را بکنند.

وی با تقدیر از موضع گیری های دادستان و دستگاه قضایی افزود: هرگز نباید حالت انفعالی به خود بگیریم و بگوییم که مفاسد زیاد شده و نمی توان کاری کرد؛ حوزه وظیفه سنگینی دارد که باید فعالیت های بیشتری داشته باشد؛ ما غیر از 400 حوزه علمیه که در ایران شهریه می دهیم به 12 کشور خارجی هم شهریه پرداخت می کنیم.

 

منبع: انتخاب

 

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-١٠-١٣٩۵, ١١:۴۶

   

پر مبحث ترین ها