سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی؛

ساختمان‌های فرسوده مقاوم‌سازی شود

بروز شده : ٣-١١-١٣٩۵, ١٣:١٣    نسخه چاپی    
یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به حادثه پلاسکو، گفت: باید تلاش شود که ساختمان‌های فرسوده‌ بازسازی و مقاوم‌سازی شود تا از تکرار چنین حادثه بی‌سابقه‌ای جلوگیری شود.

 آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد با اشاره به حادثه پلاسکو، گفت: جریان دردناکی در تهران واقع شد و جمعی از آتش نشانان جانشان را از دست دادند و سرمایه هنگفتی بر باد رفت.

وی ادامه داد: ما به همه آن عزیزانی که در این راه صدمه دیدند از مجروحین، بازماندگان، شهیدان و کسانی که سرمایه از دست دادند تسلیت می‌گوییم و دعا می‌کنیم خدا مشکلاتشان را حل کند.

خسارت‌ها جبران شود

این استاد برجسته حوزه در ادامه با بیان اینکه مسئولان هم علاوه بر ابراز همدردی باید فکر جبران خسارات را تا آنجا که ممکن است داشته باشند، گفت: این افراد  به عنوان شب عید کالاهای زیادی را جمع کردند و آنگونه که گفته شد ۶۰۰ کاسب آنجا بوده که کالاها را برای فروش در شب عید نگه داشته بودند و قطعا بدهی‌هایی هم داشته‌اند و این همه کالا و سرمایه از بین رفت.

وی با تأکید بر اینکه بی‌احتیاطی‌ها کار صحیحی نیست، در ادامه افزود: اگر ساختمان‌های مشابه در تهران هم داریم باید فکری شود تا از بروز حادثه مشابه در این ساختمان‌ها جلوگیری شود.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه حادثه یک‌باره و ناگهانی اتفاق می‌افتد، ابراز کرد: ساختمان‌هایی که فرسوده است باید محکم‌کاری شود تا از چنین حوادثی که در نوع خود کم سابقه یا بی‌سابقه است، جلوگیری شود.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩۵, ١٣:١٣

   

پر مبحث ترین ها