سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله نوری همدانی:

پرداخت دیرکرد به بانک‌ها حرام است

بروز شده : ۶-١١-١٣٩۵, ١۴:١٣    نسخه چاپی    
آیت‌الله نوری همدانی در واکنش به تبلیغات بانک‌ها مبنی بر پرداخت دیرکرد در تاریخ مقرر برای بخشودگی آن گفت: این مال اصلا بخشودگی ندارد، چون مال خود مردم است و دیرکرد حرام است؛ شما می‌خواستید از مردم پول اضافه بگیرید و این بخشودگی نیست.

آیت‌الله نوری همدانی صبح روز چهارشنبه (6 بهمن) در درس خارج فقه در مسجد اعظم، بر لزوم تکیه بر ظرفیت درونی کشور تاکید کرد و گفت: اگر سرمایه‌های مردم در بانک‌ها صرف صلاح کشور و امور کشاورزی و صنعت شود، پیشرفت خواهیم کرد اما تا رباخواری باشد، مملکت پیشرفت نمی‌کند.

وی اظهار کرد: مردم درباره دیرکرد به ما نامه می‌نویسند و ما به هر اندازه می‌گوییم دیرکرد، رباخواری است، بازهم بانک‌ها دریافت می‌کنند؛ البته ما مقاومت می‌کنیم و ثابت‌قدم هستیم و ربا باید برچیده شود.

آیت‌الله نوری همدانی در واکنش به تبلیغات بانک‌ها مبنی بر پرداخت دیرکرد در تاریخ مقرر برای بخشودگی آن، گفت: این مال اصلا بخشودگی ندارد، چون مال خود مردم است و دیرکرد حرام است؛ شما می‌خواستید از مردم پول اضافه بگیرید و این بخشودگی نیست.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه ماه بهمن یادآور خاطرات روزهای انقلاب است، اظهار داشت: در چنین روزهایی انقلاب به دوران اوج خود رسیده بود و مردم با شور و شکوه خاصی منتظر امام خمینی(ره) بودند.

وی با تاکید بر اینکه روحانیت پیشتاز مبارزه با نظام طاغوت بود، تصریح کرد: بیان تاریخ دوران انقلاب اسلامی برای مردم و جوانان ضرورت دارد و این مقطع از تاریخ هیچگاه نباید فراموش شود.

آیت‌الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به انتخابات آمریکا، اظهار داشت: مسائلی که در جریان این انتخابات بیان شد، نشان دهنده فروپاشی آمریکا از درون است.

این مرجع تقلید با بیان اینکه آمریکا از اداره کشور خود عاجز است و مشکلات زیادی دارد،  افزودند: آمریکا وقتی نمی تواند درون خود را اداره کند، چرا ادعا می کند می تواند دیگران را مدیریت کند؟

وی تصریح کردند: همانطور که شوروی دچار فروپاشی شد، آمریکا نیز با توجه به فساد گسترده در این کشور، دچار این مسئله خواهد شد.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۶-١١-١٣٩۵, ١۴:١٣

   

پر مبحث ترین ها