سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

امام جمعه قم:

مصرف بیش‌ازحد نیاز آب و برق حرام است

تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س) و امام‌جمعه قم گفت: مصرف بیش‌ازحد نیاز از آب و سایر نعمات الهی حرام است و تفاوتی هم نمی‌کند در کنار نهر آب یا در بیابان باشیم.

آیت‌الله سیدمحمد سعیدی در دیدار جمعی از مدیران صنعت آب و برق قم، ضمن تبریک میلاد فرخنده مولی الموحدین حضرت علی(ع)، بر لزوم استفاده درست آب و برق تأکید کرد و گفت: فرهنگ استفاده صحیح کار پایه‌ای است که باید در جامعه نهادینه شود.

امام جمعه قم با بیان اینکه مردم از نعمت‌هایی که در اختیار دارند از جمله آب و برق باید در حد نیاز استفاده کنند، تصریح کرد: مصرف بیش‌ازحد نیاز از آب و برق و سایر نعمات الهی حرام است و تفاوتی هم نمی‌کند در کنار نهر آب یا در بیابان باشیم.

تأمین ۱۰۰ درصدی آب و برق شهرها و روستاهای قم

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان قم نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از فعالیت‌های وزارت نیرو در استان قم پرداخت و با بیان اینکه آب و برق زیرساخت عمده فعالیت‌های توسعه‌ای است، گفت: وزارت نیرو در این حوزه در استان قم تلاش زیادی انجام و پروژه‌های ارزشمندی را اجرا کرده است که حاصل آن تأمین تقریباً ۱۰۰ درصدی آب و برق شهرها و روستاهای استان است.

علی جان صادق‌پور یادآور شد: وزارت نیرو سعی کرده است دِین خود را به استان و شهر مقدس قم به خصوص حرم مطهر حضرت معصومه(س) ادا کرده و حتی الامقدور خدماتی را که شایسته مردم است ارائه کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اسراف و استفاده بیش از الگوی مصرف آب و برق را تهدیدی برای کشور و نسل‌های آینده دانست، گفت: خوشبختانه با رهنمودهای مراجع و علما شاهد وضعیت مناسب‌تری در مصرف هستیم و همچنان نیازمند این رهنمودها در جامعه هستیم.

رئیس شورای هماهنگی مدیران صنعت آب و برق قم تأکید کرد: در صورت عدم‌اصلاح الگوی مصرف و استفاده درست از منابعی که در اختیار داریم باید هزینه‌های هنگفتی را که می‌توان برای تولید و اشتغال از آن بهره گرفت برای تأمین کمبودهای ناشی از استفاده بی رویه از منابع صرف کرد.

وی با اشاره به فعالیت‌های صورت گرفته در زمینه اقتصاد مقاومتی گفت: در سال گذشته احداث نیروگاه برق‌آبی با توان تولید ۲.۷ مگاوات برق را بر روی خط انتقال آب از سرشاخه‌های دز به قم آغاز کردیم که برای ۱۲ نفر هم ایجاد اشتغال می‌کند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-٠١-١٣٩۶, ١٠:١٣

   

پر مبحث ترین ها