سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

حجت الاسلام رفیعی:

دولت برخورد با بدحجابی را از ادارات دولتی شروع کند

بروز شده : ۴-٠۴-١٣٩۶, ١٢:٠٩    نسخه چاپی    
استاد حوزه علمیه با بیان اینکه وضعیت بدحجابی در کشور مناسب نیست تأکید کرد: دولت باید جلوی بدحجابی را از ادارات دولتی و در قالب قوانین بگیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام ناصر رفیعی، بعد از ظهر شنبه و در بیست و نهمین روز از ماه مبارک رمضان در جمع زائران حرم حضرت معصومه(س) به جایگاه زنان پیامبر(ص) در آیاتی از سوره احزاب پرداخت و اضافه کرد: چون زنان پیامبر(ص) وابسته به ایشان هستند گناه و ثواب کارهای آنان نیز مضاعف است.

وی ادامه داد: خداوند دستوارتی را بر زنان پیامبر واجب کرده است که بر دیگران نیز واجب است و از مهمترین آن‌ها این است که در برخورد با نامحرم طوری حرف نزنند و رفتار نکنند که باعث تحریک نامحرم شوند.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه اضافه کرد: طبق این آیات، تحریک مردانی که به تعبیر قرآن بیماری و مرض جنسی دارند از سوی زنان آغاز می‌شود بنابراین وظیفه برای هر دو گروه وجود دارد و هم زنان باید از تحریک بپرهیزند و هم مردان مراقب باشند.

وی تأکید کرد: زنان باید مراقب گفتار خود و پوشیدن لباس و نحوه حرف زدن و مکتوبات و پیامک‌های خود باشند تا افراد مریض و چشم چران در مورد آنان به طمع نیفتند.

حجت الاسلام رفیعی با بیان اینکه بسیاری از برنامه‌های صدا و سیما خوب است و باید از آن تقدیر شود، اضافه کرد: در برخی برنامه‌ها و در شوخی‌ها رعایت حریم نامحرم نمی‌شود و چون صدا و سیما الگوساز است می‌تواند زمینه منفی ایجاد کند.

وی دومین دستور خداوند به زنان را در خانه ماندن ذکر کرد و ادامه داد: زنان نباید به هر بهانه‌ای خود را در معرض اجتماع قرار دهند و یا مشاغلی پیدا کنند که با روحیه و کرامت آنان سازگار نیست.

این کارشناس مسائل دینی حفظ زینت و در معرض نامحرم قرار ندادن آن را دستور دیگر خدا به زنان پیامبر(ص) برشمرد و اظهار داشت: خداوند از آشکار کردن زینت به عنوان جاهلیت اولیه نام برده است اما امروز هم شاهدیم که جاهلیت مدرن به واسطه همجنس بازی و بی عفتی و کارهای زشت در برخی کشورها وجود دارد.

وی وضعیت حجاب در کشور را نامناسب دانست و ادامه داد: افزود: باید تمهیدی اندیشیده شود و دولت از کارمندان خود شروع کند زیرا این افراد حقوق بگیرند و می‌توان به عنوان قانون این مسئله را ترویج کرد.

حجت الاسلام رفیعی با اشاره به برخورد مناسب نیروی انتظامی با بدحجابی با بیان اینکه من با بگیر و ببند مخالف هستم، گفت: باید با زبان نیکو و با قوانین خوب جلوی پدیده بی‌حجابی گرفته شود زیرا حجاب از ضروریات دین است.

وی با بیان اینکه ما نباید تابع قوانین دنیا در این مسائل باشیم تأکید کرد: در برخی کشورها همجنس بازی رواج دارد و در برخی کشورها مانند عربستان نیز حقوق اولیه زنان نادیده گرفته می‌شود و کسی هم مخالفت نمی‌کند ولی در کشور ما همه از آزادی اجتماعی برخوردار هستند ولی نباید این مسئله سبب رواج بدحجابی شود.

عضو هیئت علمی جامعه المصطفی العالمیه پرداخت زکات و اطاعت از خدا و پیامبر را جزء دیگر وظایف زنان برشمرد و با اشاره به آیه تطهیر اضافه کرد: اگرچه این آیه در وسط آیات مربوط به زنان پیامبر(ص) آمده ولی مربوط به جایگاه اهل بیت است و خدا در اینجا خواسته تا الگویی به همه زنان و به زنان پیامبر(ص) ارائه دهد که این الگو حضرت زهرا و امام علی(ع) و دو فرزند ایشان یعنی امام حسن و امام حسین(ع) هستند.

telegram 19dey.com

اخبار مرتبط

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۴-٠۴-١٣٩۶, ١٢:٠٩

   

پر مبحث ترین ها