سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله‌العظمی صافی گلپایگانی:

منبری‌‌ها از صاحب جواهر خط بگیرند

معظم‌له با اشاره به وضعیت فرهنگی شهر تهران خطاب به اعضای شورای حوزه تهران گفتند: باید با تمام توان از ظرفیت‌های موجود خود استفاده کنید چرا که شما مسئول هستید و همه در روز قیامت مورد سوال قرار خواهیم گرفت.
حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی تاکید کردند: خط فکری منبرها باید خط فکری صاحب جواهرها باشد که توانستند اثر گزاری خود را به حوزه‌های علمیه ثابت کنند.


به گزارش مرکز خبر حوزه، معظم له عصر امروز در دیدار مدیر و اعضای شورای عالی حوزه‌های علمیه تهران اظهار داشتند:مستقل شدن شورای حوزه‌های هر استان کاری بسیار مطلوب بوده و حتی باید شرایط به گونه‌ای پیش برود که مدارس علمیه مطرح که مدیرانی نیز صالح و لایق دارد مستقل باشند.

حضرت آیت‌الله صافی گلپایگانی با اشاره به مدارس علمیه در دست ساخت و مجهز شهر تهران گفتند: اگر در تهران مدرسه‌ بزرگی مانند مدرسه فیضیه و آن هم در مرکز شهر ساخته شود بسیار مطلوب خواهد بود.

ایشان افزودند: این مدرسه برای نشان دادن عزمت، روحانیت شیعه و اسلام بسیار موثر و عامل جهت جذب مردم به دین خواهد شد.

این مرجع تقلید خاطرنشان ساختند: امیدواریم با هم فکری موجود در میان اعضای شورای حوزه‌های علمیه تهران و نیت‌های خالصانه و دغدغه‌های موجود از جمله حفظ سنت‌ها شاهد رشد و ترقی حوزه علمیه تهران باشیم.

معظم‌له با اشاره به وضعیت فرهنگی شهر تهران خطاب به اعضای شورای حوزه تهران گفتند: باید با تمام توان از ظرفیت‌های موجود خود استفاده کنید چرا که شما مسئول هستید و همه در روز قیامت مورد سوال قرار خواهیم گرفت.

ایشان با ابراز خرسندی از فعالیت‌های صورت گرفته در سطح مدارس علمیه استان تهران تصریح کردند: متاسفانه گاهی مشاهده می‌شود در برخی از منبرها با فاصله گرفتن از سنت‌های اصیل حوزه، خطای فکری بیان می‌شود که باید پرسید چرا اینگونه است.

معظم له در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اطلاع طلاب از وقایع اخبار روز دنیا تصریح کردند: امروز وهابیت در بهترین نقاط کشورهای اسلامی از جمله پاکستان و ... به ساخت مساجد ویژه وهابیت روی آورده‌اند و متاسفانه عده‌ای از طلاب و روحانیون شیعه تحت عنوان جهانگردی و ... به صورت نا آگاهانه در آن مکان‌ها حضور می‌یابند و به نوعی تبلیغ برای آنها محسوب می‌شود.

این مرجع تقلید در پایان یادآور شدند: روحانیت مسئولیت دارد و البته این مسئولیت افتخار و عبادت است.  
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٣-١٠-١٣٨٩, ٢١:۵٩

   

پر مبحث ترین ها