سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمی مکارم شیرازی:

آمریکا و اسرائیل بدنبال ایجاد بحران برای اسلام هستند

آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: آمریکا و اسرائیل بدنبال ایجاد بحران در کشورهای اسلامی می‌باشد و باید مراقب این دسیسه‌ها باشیم که دود این امر در چشم افراد منطقه خواهد رفت.

 یکی از مراجع تقلید قم با اشاره به گسترش اسلام در جهان و وقوع انقلاب در تونس و لبنان از تلاش آمریکا و رژیم صهیونیستی برای ایجاد بحران برای اسلام خبر داد.

آیت الله ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در ابتدای درس خارج خود در جمع طلاب حوزه که در مسجد اعظم قم برگزار شد‏ٌ، با اشاره به اینکه دو حادثه اخیر در تونس و لبنان پیام بسیار مهم برای ما دارد اظهار داشت: ‌ با مطالعه تاریخ تونس متوجه می‌شویم حادثه رخ داده در تونس یک انقلابی شبیه انقلاب اسلامی ایران است و افراد زورگو با تکیه بر بیگانگان قصد حکومت بر تونس را دارند که سبب انقلاب مردم تونس شد و همچنین سبب پیدا شدن جنبش اسلامی در آنجا شده است تا دست خارجی‌ها را کشورشان قطع کنند.

وی ادامه داد: پیام این انقلاب این است که دوران اتکا و تکیه به بیگانگان گذشته است و باید متکی به مردم بود و باید به مردم توجه و اختیار داده شود.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به دسیسه‌های اخیر آمریکا و اسرائیل در کشورهای اسلامی اظهار داشت: آمریکا در عراق، ایران، افغانستان و ترکیه شکست خورده و همچنین در لبنان نیز از حزب الله شکست سختی خورده است و درپی ایجاد جنگ داخلی می‌باشد و بدنبال ایجاد تلافی‌ است.

آیت الله مکارم شیرازی اظهار داشت: آمریکا و اسرائیل بدنبال ایجاد بحران در کشورهای اسلامی می‌باشد و باید مراقب این دسیسه‌ها باشیم که دود این امر در چشم افراد منطقه خواهد رفت.

وی بیان داشت: برای خنثی کردن بحران باید متحد شد و بهترین راه اتحاد نیز پیروی از قانون است و در جاهایی که قانون به بن بست می‌رسد باید به رهبری مراجعه کرد و همه برای ایجاد اتحاد باید تابع یک اصل باشیم که اگر بی‌قانونی حاکم شد، عدم اتحاد بوجود می‌آید.

غرب و وهابیت سعی بر خشن جلوه دادن اسلام دارند

مرجع تقلید شیعیان در بخش دیگری از سخنان خود گفت: دو گروه وهابیت و غرب برای خشن جلوه دادن اسلام تلاش بسیاری را انجام می‌دهند که گروه وهابیت با ریختن خون‌های افراد بی‌گناه چهره خشن از اسلام به جهانیان نشان می‌دهد و مردم را از اسلام دور می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه سالانه 200 هزار نفر در آمریکا به اسلام می‌پیوندند اضافه کرد: غرب با مشاهده پیوستن این افراد به اسلام سعی بر خشن جلوه دادن اسلام دارد که می‌توان به انتشار کاریکاتور پیامبر همراه بمب اطراف ایشان اشاره کرد که این افراد سعی دارند مردم را از این کار منصرف کنند.

استاد برجسته حوزه گفت: ‌ ما باید در‌ برابر این کار‌ها مقابله کنیم و از خودمان با اعمالی همچون رأفت، لطافت و محبت، جاذبه ایجاد کنیم.

آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به اینکه روحانیون و طلاب برای ایجاد جاذبه باید بعضی موارد مهم را رعایت کنند اظهار داشت: تواضع، فروتنی، پیش سلام شدن، احوال پرسی، برخورد خوب، همدردی با مردم بویژه جوانان از جمله مواردی است که باعث ایجاد جاذبه می‌شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-١٠-١٣٨٩, ١۴:١٠

   

پر مبحث ترین ها