سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

زائر امام حسين(ع) در شب جمعه مانند زائر خدا در عرش است

بروز شده : ۵-١١-١٣٨٩, ٠٠:١٧    نسخه چاپی    
پايگاه اطلاع‌رساني آيت‌الله بهجت(ره) مطلبي از آن مرحوم به مناسبت اربعين منتشر كرده كه زاير امام حسين (عليه السلام ) در شب جمعه مانند كسى است كه خدا را در عرشش زيارت كند.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني آيت‌الله بهجت(ره)، اين مرجع فقيد مطالبي به مناسبت اربعين منتشر دارد كه در اين سايت منتشر شده است.

مگر ثواب زيارت سيدالشهداء را ما مى دانيم چه خبر است ؟! مگر مى دانيم رواياتى كه درباره زيارت سيدالشهداء وارد شده ، به كجا رسيده است ؟! هيچ مى توانيم بگوييم، كان كمن زار الله فى عرشه : ((زاير امام حسين (عليه السلام ) در شب جمعه مانند كسى است كه خدا را در عرشش زيارت كند))، يعنى چه ؟

آيا ما از اين ها مى‌فهميم ؟! يا همين بكاء(گريه) بر سيدالشهداء (عليه السلام ) ثوابش چه اندازه است؟ آيا مى‌توانيم حدى برايش بگوييم كه ديگر از آن بالاتر نيست ؟ (ارزش ) بكاء به حدى است كه مى گويند: ((همين كه اشك مختصرى از اذن دخول سيدالشهداء (عليه السلام ) آمد، فتلك الدمع علامه الاذن : آن اشك علامت اذن دخول است ؛ يعنى داخل بشو.)) آخر من چشمم اشك بيايد، چه ربطى است كه آن ها اذن دادند! آيا معلوم است كه اين قضايا چيست ؟
منتهى ، چيزى كه هست ، اين است كه ما حالا به امثال معاويه گرفتاريم كه همه جور حرف از او هست ، حتى كلمه كفر!

آداب زيارت

اهم آداب زيارت اين است كه بدانيم بين حيات و ممات معصومين (عليهم السلام ) هيچ فرقى وجود ندارد.
. . . از واضحات است كه خواندن قرآن در هر روز، و ادعيه مناسبه اوقات و امكنه ، در تعقيبات و غير آن ها؛ و كثرت تردد در مساجد و مشاهد مشرفه ؛ و زيارت علما و صلحا و همنشينى با آنها، از مرضيات خدا و رسول (صلى الله عليه و آله و سلم ) است و بايد روز به روز، مراقب زيادتى بصيرت و انس به عبادت و تلاوت و زيارت باش.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١١-١٣٨٩, ٠٠:١٧

   

پر مبحث ترین ها