سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

پیکر آیت‌الله قره‌باغی در قم به خاک سپرده شد

پیکر این عالم ربانی بر روی شانه‌های مردم ولایتمدار قم تشییع و پس از اقامه نماز بر پیکر آن مرحوم توسط آیت‌الله سبحانی در بقعه شهید مفتح واقع در صحن امام رضا (ع) حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.
پیکر آیت‌الله قره‌باغی عضو مجلس خبرگان رهبری از مقابل مسجد امام حسن عسکری (ع) قم تشییع و به خاک سپرده شد.

به گزارش فارس، پیکر آیت‌الله سیدعلی‌اکبر قره‌باغی صبح جمعه در میان حزن و اندوه مردم متدین و انقلابی قم تشییع شد.

پیکر این عالم ربانی و عضو مجلس خبرگان رهبری ساعت 10 صبح جمعه از مقابل مسجد امام حسن عسکری (ع) به سمت حرم مطهر حضرت معصومه (س) بر روی شانه‌های مردم ولایتمدار قم تشییع و پس از اقامه نماز بر پیکر آن مرحوم توسط آیت‌الله سبحانی در بقعه شهید مفتح واقع در صحن امام رضا (ع) حرم حضرت معصومه (س) به خاک سپرده شد.

مراسم ختم این عالم ربانی امشب (جمعه شب) پس از فریضه نماز مغرب و عشاء از سوی دبیرخانه مجلس خبرگان رهبری و جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در حسینیه شهدای قم برگزار می‌شود.

آیت‌الله سیدعلی اکبر قره‌باغی در سال 1315 در روستای قره باغ ارومیه به دنیا آمد و تحصیلات اولیه خود را در این روستا آغاز کرد و همزمان در همان روستا در درس طلبگی نیز حاضر شد.

وی دروس مختلف طلبگی را نزد فقهایی چون مرحوم آیت‌اللّه العظمی حاج سیّدحسین طباطبایی بروجردی، آیت‌اللّه العظمی بروجردی، مرحوم علامه طباطبایی، مرحوم آیت‌اللّه سیّد محمد یزدی معروف به داماد و امام خمینی (ره) و دیگر استادان حوزه فرا گرفت.

عمده فعالیت‌های علمی ایشان بعد از برگشتن به ارومیه نوشتن کتاب شریف انوارالفقاهه، حاشیه بر العروة الوثقی و تنظیم تقریرات بحث حضرت امام خمینی (ره) است.

مرحوم قره‌باغی در ارومیه نسبت به تأسیس بیمارستان 232 تختخوابی فوق تخصصی قلب سیدالشهدا (ع) نیز اقدام کرده است که البته این بیمارستان خیریه با همیاری مردم و با زیربنای 7 هزار و 500 مترمربع در شش طبقه احداث شده است.

وی در سال 59 از سوی مردم ارومیه به نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز انتخاب شد که در آن مجلس نخستین کسی بود که طرح عدم کفایت بنی صدر برای ریاست جمهوری را مطرح کرد که مورد استقبال نمایندگان قرار گرفت.

آیت‌الله قره‌باغی از سال 78 نیز به عنوان نماینده مردم ارومیه به مجلس خبرگان رهبری راه یافت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١١-٠١-١٣٩١, ١۴:١۵

   

پر مبحث ترین ها