سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عضو شورای عالی حوزه های علمیه:

آثار شهید مطهری در دانشگاه‌ها محور باشند

جامعه امروز ما نیازمند فرهیختگانی با ویژگی های شهید مطهری است و امیدواریم مطهری های دیگری در جامعه ظهور و بروز کنند تا بتوانند قسمتی از خلاء وجود ایشان را پر کنند.
عضو شورای عالی حوزه های علمیه با اشاره به سطح بالای علمی آثار شهید مطهری (ره) تاکید کرد: آثار وی باید در سطح دانشگاه ها محور قرار بگیرد.

حجت الاسلام محمود رجبی در گفتگو با 19 دی ضمن تجلیل از مقام شامخ شهید مطری و گرامیداشت یاد و خاطره وی افزود: باید در خصوص افکار و آثار این شهید بزرگوار هم اندیشی های مداوم صورت بگیرد و نسل جوان ما با اندیشه های وی مانوس شوند.

وی با بیان اینکه آثار شهید مطهری ناظر بر شبهات و خلاء های فکری جامعه بود اظهار کرد: این شهید گرانقدر برای تمامی گروه های سنی آثاری را تدوین کرده بود.

قائم مقام موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی (ره) ادامه داد: وی با تواضع و فروتنی خاص خود در سطح عالی مباحث پیچیده فلسفی را مطرح و در سطوح پایین تر داستان راستان را برای دانش آموزان خلق کرد.

حجت الاسلام رجبی افزود: وی فردی دلسوز برای تمامی اقشار جامعه بود و با جامعیت خود برای همه اقشار آثار، سخنرانی و تدریس داشت.

وی از شهید مطهری به عنوان یک شخصیت برجسته حوزوی یاد کرد و گفت: وی در تمامی علوم محوری حوزه مثل فقه، اصول، کلام اسلامی، تفسیر و فلسفه در تراز اول قرار داشت و عارفی اهل معنا به شکل نظری و عملی بود.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم از جامعیت و روزآمدی به عنوان دیگر ویژگی بارز شهید مطهری یاد کرد و گفت: وی استاد، محقق و پژوهشگر بود که از محضر استادانی چون امام خمینی (ره) و علامه طباطبایی(ره) بهره برد.

حجت الاسلام رجبی تصریح کرد: اگر مطهری شهید نمی شد امروز به عنوان مرجع تراز اول شناخته می شد.

وی به حضور شهید مطهری در دانشگاه اشاره و تصریح کرد: حضور شهید مطهری در دانشگاه بر اساس نیاز سنجی وی در آن برهه زمانی صورت گرفت و باعث شد تا با حضور خود نسل جوان دانشگاهی را از معارف ناب اسلامی سیراب کند.

مطهری وظیفه شناسی و زمان شناس بود

عضو شورای عالی حوزه های علمیه وظیفه شناسی و زمان شناسی را از دیگر ویژگی های شهید مطهری برشمرد و اظهار داشت: وی معتقد بود تا باید نسل تاثیرگذار در جامعه که همان قشر دانشگاهی بودند باید با روح اندیشه اسلامی آشنا کرد بنابراین برای انجام رسالت خود در زمانی که رژیم طاغوت تمام سعی خود را در ایجاد تفرقه بین حوزه و دانشگاه به کار بسته بود وارد دانشگاه شد توانست با حضور، قوت علمی، بیان رسا و روزآمدی و اشراف به مسائل علمی دانشگاه خاطره ای خوش از روحانیت در نظام دانشگاهی ایجاد و معارف ناب اسلامی را در سطوح مختلف مطرح کند.

رجبی، قوت بالای علمی، آشنایی با نیازهای نسل جدید، برخورداری از بیان رسا و شیوا را از دیگر خصوصیات اخلاقی شهید مطهری عنوان کرد و ادامه داد: ایجاد فضایی صمیمی در دانشگاه ها باعث شد تا امروز استادانی متعهد داشته باشیم که به صورت مستقیم و غیر مستقیم از این شهید درس گرفته اند.

وی با بیان اینکه استادان و معلمان از جایگاه بالا و تاثیرگذاری زیادی در جامعه برخوردار هستند عنوان کرد: این قشر از جامعه باید با الگو قرار دادن ویژگی های شهید مطهری در تربیت نسلی مومن و متعهد بکوشند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ابراز داشت: جامعه امروز ما نیازمند فرهیختگانی با ویژگی های شهید مطهری است و امیدواریم مطهری های دیگری در جامعه ظهور و بروز کنند تا بتوانند قسمتی از خلاء وجود ایشان را پر کنند.

حجت الاسلام رجبی با بیان اینکه ما باید قدردان علمای زنده خود باشیم تصریح کرد: علمایی چون آیت الله جوادی آملی و مصباح یزدی می‌توانند تا حدی خلاء وجودی این شهید بزرگوار را پر کنند و ما باید قدردان وجود این عزیزان باشیم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٢-١٣٩١, ٢١:٠۵

   

پر مبحث ترین ها