سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با حضور مراجع تقلید؛

مراسم بزرگداشت آیت‌الله گلپایگانی در قم برگزار شد

در این مراسم که شامگاه سه شنبه در مسجد اعظم قم برگزار شد، تعدادی از مراجع تقلید، اعضای مجلس خبرگان و جامعه مدرسین حضور داشتند.
مراسم بزرگداشت نوزدهمین سالگرد ارتحال آیت الله العظمی سید محمدرضا گلپایگانی با حضور تعدادی از مراجع تقلید در مسجد اعظم قم برگزار شد.

به گزارش 19 دی، در این مراسم که بعد از نماز مغرب و عشاء در مسجد اعظم برگزار شد، تعدادی از مراجع تقلید، اعضای مجلس خبرگان و جامعه مدرسین حضور داشتند.

آیت عظام مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی، نوری همدانی، جوادی آملی و جعفر سبحانی از جمله مراجع تقلیدی بودند که با حضور در این مراسم و قرائت قرآن برای روح آن مرحوم علو درجات و مغفرت از درگاه خداوند مسألت کردند.

همچنین حضرات آیات جواد فاضل لنکرانی، مقتدایی و شاه آبادی و جمعی از استادان و فضلای حوزه علمیه نیز در این مراسم حضور داشتند.

آیت الله حسینی بوشهری در سخنانی در این مراسم حفظ حریم روحانیت و مراجع را حفظ حرمت اسلام دانست و تاکید کرد: آیت الله گلپایگانی همواره نسبت به این مسایل دغدغه داشتند و آن را به شاگردان منتقل می کردند.

گفتنی است آیت الله گلپایگانی پس از پایان تحصیلات ابتدایی در گلپایگان برای ادامه تحصیلات حوزوی به اراک و از آنجا به قم عزیمت کردند.

حاج شیخ عبدالکریم حائری موسس حوزه علمیه قم از ایشان برای تدریس در حوزه قم دعوت کرد و آیت الله گلپایگانی نیز بعد از مدت کوتاهی یکی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم شد که بیشتر طلاب و فضلای حوزه در خصوص مباحث علمی به ایشان مراجعه می کردند.

وی بیش از 60 سال سابقه تدریس دروس خارج حوزه را داشتند و درس ایشان از دورس پر جمعیت حوزه علمیه قم بود.

آیت الله گلپایگانی بعد از 30 سال که بر سکان مرجعیت تکیه داشتند در نهایت در روز جمعه 18 آذر ماه سال 72 در سن 98 سالگی ندای حق را لبیک و به دیار باقی شتافتند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-٠٢-١٣٩١, ٠۶:۴٩

   

پر مبحث ترین ها