سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله سبحانی: حوادث سوریه اهمیت راهپیمایی روز جهانی قدس را بیشتر می‌کند

این راهپیمایی در راستای حمایت از قدس، مردم مظلوم فلسطین و امسال هم حمایت از مردم سوریه است و مردم مسلمان در هر نقطه عالم باید حتی با برگزاری تجمعات کوچک این روز را گرامی بدارند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با تاکید بر برپایی راهپیمایی باشکوه روز جهانی قدس گفت: حوادث سوریه روز جهانی قدس امسال را در موقعیت ویژه‌ای قرار داده و اهمیت آن را بیشتر کرده است.

به گزارش خبرنگار ما، آیت الله العظمی جعفر سبحانی پیش از ظهر سه شنبه در دیدار رئیس ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با وی در سخنانی گفت: حوادث سوریه روز جهانی قدس امسال را در موقعیت ویژه ای قرار داده است.

وی با تأکید بر اینکه مسلمانان و به خصوص علمای بلاد اسلامی نباید نسبت به سوریه بی‌تفاوت باشند، اظهار داشت: شیاطین دنیا دست به دست هم داده و دور هم جمع شده‌ اند تا با تضعیف سوریه که در خط مقاومت علیه اسرائیل است جبهه مقاومت را ضعیف کنند و علاقمندان به قدس شریف بدانند تضعیف سوریه به ضرر مسلمانان و به نفع اسرائیل جنایتکار است.

این مرجع تقلید با درخواست از عموم مسلمانان برای برگزاری راهپیمایی باشکوه روز قدس اضافه کرد: این راهپیمایی در راستای حمایت از قدس، مردم مظلوم فلسطین و امسال هم حمایت از مردم سوریه است و مردم مسلمان در هر نقطه عالم باید حتی با برگزاری تجمعات کوچک این روز را گرامی بدارند.

استاد حوزه علمیه با اشاره به آیاتی از سوره مبارکه اسراء و جایگاه مسجدالاقصی در نزد مسلمانان بیان داشت: مسجد الاقصی قبله اول مسلمانان و محلی است که پیامبر(ص) در شب معراج به آنجا سفر کردند لذا برای مسلمانان دارای اهمیت و جایگاه والایی است.

این مرجع تقلید تاکید کرد: مسجد الاقصی مورد عنایت بیش از یک و نیم میلیارد مسلمان در سراسر عالم است و نباید به گونه ای باشد که عده ای افراد را از اطراف دنیا دور هم جمع کنند و در آنجا رژیم جعلی درست کنند.

وی با بیان اینکه نامگذاری روز قدس از ابتکارات امام(ره) بود یادآور شد: امام راحل با این نامگذاری سنت حسنه ای را بنیان گذاشتند و ثواب برپایی این راهپیمایی‌ها به ایشان هم خواهد رسید.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۴-٠۵-١٣٩١, ١٧:٣٨

   

پر مبحث ترین ها