سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

عمار حکیم تاکید کرد:

راه حل بحران سوریه دخالتهای فرامنطقه ای نیست

با توجه به ریاست سه ساله ایران بر این جنبش باید از این فرصت به خوبی در راستای اثرگذاری بر تحولات منطقه و تقویت همدلی و دوستی میان کشورهای اسلامی و منطقه بهره برده شود.
رئیس مجلس اعلای شیعیان عراق گفت: راه حل بحران سوریه دخالتها و توصیه های فرامنطقه ای نیست.

به گزارش خبرنگار ما، حجت‌ الاسلام سید عمار حکیم عصر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به سفر خود به قم و دیدار با تنی چند از مراجع و علما اضافه کرد: هدف اصلی من از این سفر تشریح وضعیت عراق و جویاشدن مواضع و رهنمودهای علما و مراجع درباره منطقه و وضعیت کنونی عراق است.

لزوم تقویت وحدت مذاهب و اقوام

وی اظهار داشت: تمامی مراجع و علمایی که امروز با آنان دیدار داشتم بر لزوم حفظ وحدت میان شیعه و سنی و وحدت ملی در عراق همچنین خدمت رسانی بهتر و بیشتر به مردم از سوی دولت عراق تاکید داشتند.

عمار حکیم با بیان اینکه آگاهی مراجع نسبت به تحولات منطقه بسیار خوب بود تاکید کرد: دیدگاه های مراجع همواره راهگشاست و نباید از آن چشم پوشی کرد.

رئیس مجلس اعلای شیعیان عراق تصریح کرد: مرجعیت و موسسات دینی تاثیرات بسزایی بر ملت عراق دارند و ما باید از نقش آنها به خوبی برای ایجاد وحدت استفاده کنیم.

وی به برگزاری اجلاس غیرمتعهدها در تهران اشاره کرد و گفت: با توجه به ریاست سه ساله ایران بر این جنبش باید از این فرصت به خوبی در راستای اثرگذاری بر تحولات منطقه و تقویت همدلی و دوستی میان کشورهای اسلامی و منطقه بهره برده شود.

رئیس مجلس اعلای شیعیان عراق همچنین با اشاره به ریاست عراق بر اتحادیه عرب اظهار داشت: ریاست عراق بر اتحادیه عرب فرصت بسیار خوبی در اختیار این کشور گذاشته است تا تاثیرگذاری بیشتری در جهان عرب و در راستای تحقق بیشتر وحدت در منطقه داشته باشد.

عمار حکیم با ابراز خوش بینی نسبت به تحولات آینده عراق اضافه کرد: ما نگاه مثبتی به آینده عراق داشته و داریم و بزودی نیز کنفرانس اصلاح در عراق را برگزار خواهیم کرد تا برخی سوء تفاهمات موجود برطرف و وحدت ملی تقویت شود.

عمارحکیم با تأکید مجدد بر استفاده دو کشور ایران و عراق از فرصت ریاست بر جنبش عدم تعهد و اتحادیه عرب به تحولات سوریه اشاره و تصریح کرد: در سوریه باید حق مردم که همان آزادی و امنیت است از طریق اصلاحات محقق شود اما نباید خونریزی و خشونت وجود داشته باشد زیرا حل بحران سوریه از طریق اصلاحات و رای مردم انجام میشود و دخالتهای فرامنطقه ای راه حل آن نیست.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۴-٠۶-١٣٩١, ٢٠:۵٩

   

پر مبحث ترین ها