سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با پایان یافتن ایام تبلیغی ماه صفر؛

دروس خارج مراجع تقلید از سه‌شنبه آغاز می‌شود

هر ساله براساس سنت دیرینه در حوزه‌های علمیه و‌ به مناسبت ایام خاص تبلیغی و اعزام مبلغان برای تبلیغ معارف اهل بیت علیهم السلام در سراسر کشور، دروس حوزه در این مدت تعطیل و طلاب در این ایام به نقاط مختلف کشور اعزام می‌شوند.
همزمان با پایان یافتن ایام تبلیغی طلاب حوزه علمیه در دهه پایانی ماه صفر المظفر، دروس خارج فقه و اصول مراجع تقلید از سه‌شنبه آغاز می‌‌شود.


به گزارش خبرنگار خبرگزاری رسا، همزمان با پایان یافتن ایام تبلیغی مبلغان حوزه علمیه، دروس خارج فقه و اصول مراجع تقلید نیز با حضور طلاب و فضلای حوزه علمیه قم از سه‌شنبه، 19 بهمن ماه در قم آغاز می‌شود.

براساس این گزارش، حضرات آیات ناصر مکارم شیرازی، حسین وحید خراسانی، جعفر سبحانی، لطف الله صافی گلپایگانی، حسین نوری همدانی و سیدموسی شبیری زنجانی از مراجع تقلید فعالیت‌های علمی خود را از 19 بهمن ماه در حوزه علمیه قم آغاز می‌کنند.

این گزارش می‌افزاید، درس خارج فقه حضرت آیت‌الله مکارم شیرازی از مراجع تقلید از ساعت 9صبح با موضوع حج در مسجد اعظم برگزار می‌شود.

حضرت آیت الله وحید خراسانی درس خارج اصول خود را در روزهای شنبه تا سه‌شنبه از ساعت 8 تا 9 در مسجد اعظم برگزار می‌کند که روزهای چهارشنبه مباحث درس این مرجع تقلید به تفسیر قرآن کریم اختصاص دارد.

درس خارج فقه و اصول حضرت آیت الله جعفر سبحانی در مدرسه علمیه حجتیه و حرم حضرت معصومه(س) با حضور طلاب ایرانی و غیرایرانی در دو نوبت صبح و عصر برگزار می‌شود که 8 صبح به درس خارج اصول و ساعت 16 عصر به درس خارج فقه (صلاه جماعت) اختصاص داده شده است.

خارج فقه صوم، عنوان درس حضرت آیت الله شبیری زنجانی است که این مرجع تقلید دروس خود را از ساعت 11صبح در دارالتلاوه حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار می‌کند.

همچنین حضرت آیت الله صافی گلپایگانی درس خارج فقه صلاه الجماعه خود را از ساعت 10 تا 11 صبح در مدرسه علمیه آیت الله گلپایگانی، مدرس 20 برگزار می‌کند.

درس خارج فقه حضرت آیت‌الله نوری همدانی از ساعت 10 صبح در شبستان اصلی مسجد اعظم حرم حضرت معصومه(س) برگزار خواهد شد.

گفتنی است،هر ساله براساس سنت دیرینه در حوزه‌های علمیه و‌ به مناسبت ایام خاص تبلیغی و اعزام مبلغان برای تبلیغ معارف اهل بیت علیهم السلام در سراسر کشور، دروس حوزه در این مدت تعطیل و طلاب در این ایام به نقاط مختلف کشور اعزام می‌شوند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-١١-١٣٨٩, ٠١:٣٨

   

پر مبحث ترین ها