سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی:

به جای نامه پراکنی مشکلات مردم را حل کنید

بروز شده : ٣-٠٨-١٣٩١, ١٨:٠۴    نسخه چاپی    
متحد باشید و از اختلاف بپرهیزید، چون نظام اسلامی به راحتی به دست نیامده است.
آیت‌الله نوری همدانی با انتقاد از نامه پراکنی روسای قوا، گفت: چرا اختلافات را به روزنامه‌ها و رسانه ها می‌کشید تا دشمن از آن سوء ‌استفاده کند.

آیت‌الله حسین نوری همدانی در درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به برخی از نامه‌ پراکنی‌های تنش‌آفرین بین روسای قوا، گفت: امروز نظامی در این مملکت به وجود آمده که حفظ آن از اوجب واجبات است و مردم به رهبری و مسئولان آن علاقه دارند و نمونه آن سفر مقام معظم رهبری به خراسان شمالی بود که با استقبال پرشور مردم مواجه شد.

وی با بیان این‌که دشمنان از همان روزهای اول انقلاب با جنگ تحمیلی، تحریم و فشار و ... در صدد از بین نظام اسلامی هستند، افزود: مردم این نظام را نظامی دینی می‌دانند و با ایمان خود آن را حفظ کرده‌اند؛ بنابراین باید این مردم را در صحنه نگه داشت.

آیت‌الله نوری همدانی قوای سه‌گانه را یکی از ارکان اصلی نظام اسلامی برشمرد و عنوان کرد: مسئولان قوا باید برای حفظ نظام و حل مشکلات مردم تلاش کنند.
وی ادامه داد: سران قوا باید وحدت، همدلی و صمیمیت داشته باشند و بسیار ناپسند است که در نظام اسلامی میان قوا اختلاف وجود داشته باشد.

این مرجع تقلید تأکید کرد: حوزه علمیه قم در کمال تواضع به روسای قوا اعلام می‌کند که متحد باشید و از اختلاف بپرهیزید، چون نظام اسلامی به راحتی به دست نیامده است.

وی با اشاره به نامه‌پراکنی بین مسئولان، گفت: چرا حرف خود را به روزنامه‌ها و رسانه‌ها و بیگانگان می‌کشید تا دشمن از آن سوء ‌استفاده کنند.

آیت‌الله نوری همدانی تصریح کرد: ما از سران سه قوه می‌خواهیم که همدلی و صمیمیت خود را اعلام کنند و اتحاد قوای سه‌گانه را نشان دهند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-٠٨-١٣٩١, ١٨:٠۴

   

پر مبحث ترین ها