سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

10 انجمن علمی جدید در حوزه تأسیس می‌شود

مسئول ارتباطات و اطلاع‌رسانی انجمن‌های علمی حوزه فقه و حقوق، قرآن‌پژوهی، قلم حوزه، کلام اسلامی، مدیریت اسلامی، مطالعات اجتماعی، مطالعات سیاسی، معرفت‌شناسی و مهدویت را از دیگر انجمن‌های علمی فعال ذکر کرد.
مسئول ارتباطات و اطلاع‌رسانی انجمن‌های علمی حوزه از تأسیس 10 انجمن علمی جدید در حوزه در آینده خبر داد.

حجت‌الاسلام موسی اشکوری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم با اشاره به اهمیت دانشمندان و فرهیختگان اظهار کرد: دانشمندان یکی از سرمایه‌های اجتماعی جامعه هستند که روح اندیشه‌ورزی و تفکر را در اجزای مختلف جامعه می‌دمند و در بخش‌های اجتماعی، سیاسی، اقتصادی و لایه‌های زیرین جامعه می‌توانند متأثر و اثرگذار باشند.

وی با بیان اینکه اکنون 16 انجمن علمی در دبیرخانه انجمن‌های علمی مشغول فعالیت هستند گفت: ادیان و مذاهب اسلامی، اقتصاد اسلامی، اصول فقه حوزه، تاریخ‌پژوهان، تعلیم و تربیت اسلامی، روانشناسی اسلامی و حدیث حوزه از جمله انجمن‌های فعال هستند.

مسئول ارتباطات و اطلاع‌رسانی انجمن‌های علمی حوزه فقه و حقوق، قرآن‌پژوهی، قلم حوزه، کلام اسلامی، مدیریت اسلامی، مطالعات اجتماعی، مطالعات سیاسی، معرفت‌شناسی و مهدویت را از دیگر انجمن‌های علمی فعال ذکر کرد.

وی با اشاره به شناسایی مراکز علمی گفت: بیش از 600 مرکز علمی، آموزشی و فرهنگی در سطح استان قم مشغول فعالیت هستند که در زمینه فعالیت‌های علمی و اجرایی تلاش می‌کنند و می‌توانند به انجمن‌های علمی حوزه کمک کنند.

اشکوری با بیان اینکه اکنون تأسیس بیش از 10 انجمن علمی حوزه دیگر در دستور کار قرار گرفته است گفت: کارشناسان و فرهیختگان علوم دیگر در حوزه‌هایی مانند تبلیغ و ارتباطات، فلسفه اخلاق، طب و دین، هنر و رسانه، فلسفه حکمت، فقه، حقوقدانان حوزه، روحانیت‌پژوهان، مطالعات زنان، و زبان‌دانان درخواست ثبت انجمن را ارائه کرده‌اند.

وی ادامه داد: اکنون ساختار این انجمن‌ها در کمیسیون انجمن‌ها و قطب‌های علمی در حال بررسی است تا بر اساس ضوابط و مقررات پس از بررسی ساختار مجوز تأسیس دریافت کنند.

مسئول ارتباطات و اطلاع‌رسانی انجمن‌های علمی حوزه یادآور شد: انجمن‌های علمی حوزه به ثبات در حوزه کاری خود رسیده و به الگوها و ساختارهایی اعم از تولید، توسعه و تعمیق مباحث علوم اسلامی و انسانی دست پیدا کرده‌اند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-٠٩-١٣٩١, ١٧:٢٧

   

پر مبحث ترین ها