سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله علوی گرگانی: سپاه مولود و زنجیره اتحاد و خیرخواهی ملت ایران است

وعده الهی بر این است که آمران به معروف و ناهیان از منکر اهل نجات هستند حتی اگر سخنشان در دیگران تأثیر نداشته باشد.
مرجع تقلید شیعیان جهان، سپاه پاسداران را مولود وحدت، همدلی و زنجیره خیرخواهی ملت ایران دانست و گفت: اگر زنجیره نیکی ادامه یابد جامعه به سمت مدینه فاضله پیش می‌رود.

آیت ‌الله سید محمدعلی علوی گرگانی در جمع گروهی از بسیجیان سراسر کشور آیاتی از سوره مبارکه اعراف را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: در هر دوره‌ ای انسان‌ های طرفدار خیر و شر در مقابل یکدیگر صف‌آرایی کرده‌اند و این مسئله از زمان حضرت آدم و پسرانش، هابیل و قابیل وجود داشته که یکی از آنها دیگری را به قتل رساند.
وی افزود: امروز هم این دو یا چند دستگی در میان انسانها دیده می‌شود و نسل‌ های آینده هم بر همین منوال روزگار را سپری خواهند کرد.

استاد برجسته حوزه علمیه قم با تاکید بر تلاش برای رسیدن به سعادت و خوشبختی و حضور در میان جبهه حق ابراز کرد: در این میان گروه طرفدار حق نیز خود به دو دسته تقسیم می‌شود.

علوی گرگانی اضافه کرد: گروهی که تنها نجات خویشتن را مد نظر داشته و کاری برای دیگران انجام نمی‌دهند و دسته‌ای که علاوه بر پیمودن راه سعادت و خوشبختی، سایر انسانها را نیز با خود همراه می‌سازند.

وی ادامه داد: گروه نخست در جبهه حق همواره از دسته دوم سئوال می‌کنند چرا امر به معروف و نهی از منکر می‌کنید و این در حالی است که این فریضه واجب در دین اسلام وجود داشته و همگان موظف به رعایت آن هستند.

استاد درس خارج فقه حوزه علمیه قم با اشاره به پاسخ گروه دوم به سئوال‌ کنندگان اظهار کرد: آنها به گروه نخست جواب می‌دهند که احتمال تأثیر امر به معروف و نهی از منکر ما در گناهکاران وجود دارد و حتی اگر یک تن از آنان نجات یابد گویی جامعه‌ای از هلاکت رهیده است زیرا او بر خانواده و نزدیکان خویش تأثیر می‌گذارد و سبب نجاتشان می‌شود و اگر این زنجیره در جامعه گسترده شود آنگاه امت به سمت مدینه فاضله پیش خواهد رفت.

علوی گرگانی پاسداران را مولود وحدت، همدلی و زنجیره خیرخواهی ملت ایران دانست و افزود: وعده الهی بر این است که آمران به معروف و ناهیان از منکر اهل نجات هستند حتی اگر سخنشان در دیگران تأثیر نداشته باشد.

وی با بیان اینکه قرآن مجموعه با برکتی از همه فضائل و دستورات لازم برای رفع نیازهای مادی و معنوی انسان‌هاست، گفت: جامعه دینی هیچگاه نباید شاهد اختلاف و دشمنی در میان مسلمانان باشد تا در این رهگذر خوراک تبلیغاتی در اختیار دشمن قرار نگیرد.

مرجع تقلید شیعیان جهان تاکید کرد: مسئولان و مدیران کشور در شرایط کنونی باید با وحدت و همدلی و نیز مشورت با اقتصاددانان مشکلات و گرانی‌ ها را حل کرده و از فشار به مردم جلوگیری کنند زیرا دشمنان با وجود معضلات داخلی فراوان در کشورهای خود، کوچک‌ترین معضلی را در جامعه اسلامی رصد کرده و انگشت بر همان نقطه می‌گذارند و هجمه‌های خود را شدت می‌بخشند
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٠-١٣٩١, ١۴:٠٩

   

پر مبحث ترین ها