سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم شیرازی:

جامعه مدرسین همواره در خدمت اسلام، انقلاب و مردم بوده است

این نهاد تا به امروز در پیشبرد اهداف انقلاب نقش فعالی داشته و در مسائل حوزوی نیز تلاش‌های قابل ملاحظه‌ای داشته است.
یکی از مراجع تقلید شیعیان جهان با بیان اینکه جامعه مدرسین حوزه در فراهم ساختن مقدمات انقلاب نقش سازنده‌ای بر عهده داشت، تأکید کرد: این نهاد همواره در خدمت اسلام، انقلاب و مردم بوده است.

آیت‌الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در پیامی تصویری به همایش نیم قرن حضور که امروز پنج‌شنبه به منظور پاسداشت 50 سال تلاش علمی، فرهنگی و سیاسی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در مدرسه عالی امام خمینی(ره) برگزار شد، با تقدیر از فعالیت‌های جامعه مدرسین حوزه علیمه قم در سالهای قبل و بعد از انقلاب اسلامی اظهار داشت: جامعه مدرسین مجموعه ای از علما و فضلای حوزه علمیه و نماد مردمی، علمی، مذهبی، سیاسی و ولایی است که در طول 50 سال عمر خود همواره در کنار انقلاب، رهبری و مراجع تقلید در خدمت مردم بوده است.

وی گفت: سابقه جامعه مدرسین، بسیار جالب و خاص است و در طول 50 سال فعالیت همواره در خدمت اسلام، انقلاب و مردم بوده است.

جامعه مدرسین در فراهم ساختن مقدمات انقلاب نقش سازنده ای بر عهده داشت

استاد برجسته حوزه با بیان اینکه جامعه مدرسین در فراهم ساختن مقدمات انقلاب نقش سازنده‌ای بر عهده داشت، افزود: این نهاد تا به امروز در پیشبرد اهداف انقلاب نقش فعالی داشته و در مسائل حوزوی نیز تلاش‌های قابل ملاحظه‌ای داشته است.

وی ابراز داشت: من از قبل انقلاب اسلامی، با این نهاد در ارتباط بودم و در جلسات جامعه مدرسین حضور می‌یافتم اما در مقطعی به دلایلی نتوانستم در جلسات حاضر شوم که امام راحل وقتی از این مسئله اطلاع پیدا کردند به آیت الله یزدی پیام دادند که چرا من در جلسات جامعه مدرسین شرکت نمی‌کنم که وقتی پیام امام خمینی(ره) را دریافت کردم فعالیت خود را در جامعه مدرسین ادامه دادم.

آیت الله مکارم عنوان کرد: جامعه مدرسین جنبه‌های انقلابی، سیاسی و اجتماعی داشته و در مسائل مربوط به حوزه و مرجعیت نیز حضور جدی دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٧-١١-١٣٩١, ١٠:١٩

   

پر مبحث ترین ها