سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله صافی گلپایگانی:

باید دستورات دینی در امر بهداشت مورد توجه قرار گیرد

در دین مبین اسلام مسائل بهداشتی و درمانی مورد توجه قرار گرفته است و باید دستورات دینی در امر بهداشت و حفظ سلامت مورد توجه قرار گیرد.
یكی از مراجع تقلید قم با بیان اینکه پرسنل دانشگاه علوم پزشكی باید همواره در مسیر ترویج دین و خدمت به مردم گام بردارند، گفت: باید دستورات دینی در امر بهداشت و حفظ سلامت مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله العظمی لطف‌الله صافی گلپایگانی روز سه شنبه در دیدار رئیس دانشگاه علوم پزشكی قم با اشاره به گزارش ارائه شده از سوی دكتر حجازی در خصوص ارائه خدمات درمانی به مردم بیان كرد: با توجه به شرایط كنونی كشور پیشرفت‌های خوبی در عرصه بهداشت و درمان استان قم حاصل شده است.

وی در ادامه با تقدیر از عملكرد دانشگاه علوم پزشكی قم در عرصه بهداشت و درمان بیان كرد: با خدمت به بندگان خدا می‌توانید رضایت امام عصر را به دست آورید.

این مرجع تقلید با اشاره به اینكه باید همه كسانی كه در این نظام مسئولیت دارند در عرصه خدمت به مردم پرتلاش ظاهر شوند بیان كرد: پرسنل دانشگاه علوم پزشكی باید همواره در مسیر ترویج دین و خدمت به مردم گام بردارند.

وی اظهار كرد: در دین مبین اسلام مسائل بهداشتی و درمانی مورد توجه قرار گرفته است و باید دستورات دینی در امر بهداشت و حفظ سلامت مورد توجه قرار گیرد.

تهیه پیوست‌های فرهنگی و بهداشتی در اجرای طرح‌ها

رئیس دانشگاه علوم پزشكی قم نیز در این دیدار به ارائه گزارشی از برنامه‌های ویژه هفته سلامت پرداخت و گفت: تلاش كرده‌ایم كه شرایطی مهیا شود كه در بیمارستان‌ها و مراكز درمانی در كنار درمان بیماری‌ها مقوله ارتقا سطح بهداشت و پیشگیری از بیماری‌ها نیز مورد توجه قرار گیرد.

سید شمس الدین حجازی از تلاش برای راه اندازی نخستین بیمارستان مروج سلامت در قم خبر داد و یادآور شد: در كنار اجرای برنامه‌های مختلف به تهیه پیوست‌های فرهنگی و بهداشتی اهتمام جدی داشته‌ایم.

وی با اشاره به راه ندازی بزرگترین دهكده سلامت كشور بیان كرد: تاكنون 150 هزار دانش آموز در این دهكده سلامت حضور یافته و آموزش‌های لازم را در زمینه‌های مختلف بهداشت و درمان فرا گرفته‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشكی قم با اشاره به فعالیت شبانه روزی مراكز زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشكی قم در ایام نوروز یادآور شد: در طول نوروز امسال 26 هزار نفر به بیمارستان‌ها مراجعه كرده و خدمات درمانی لازم را دریافت كردند.

وی با اشاره به جایگاه دانشگاه علوم پزشكی قم در میان دیگر دانشگاه‌های استان اظهار كرد: دانشگاه علوم پزشكی قم از نظر علمی رتبه نخست را در میان دانشگاه‌های استان كسب كرده است.
حجازی افزود: همچنین در ارزیابی‌های به عمل آمده در زمینه عفاف و حجاب نیز دانشگاه علوم پزشكی قم در میان دانشگاه های استان به رتبه نخست دست یافت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-٠١-١٣٩٢, ٠٧:۵٩

   

پر مبحث ترین ها