سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

با سخنرانی آیت الله مکارم شیرازی/

پانزدهمین اجلاسیه اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم برگزار شد

مدیر حوزه‌های علمیه کشور نیز با بیان اینکه اساتید یکی از ارکان اصلی حوزه‌های علمیه هستند، اظهار داشت: مراجع تقلید نیز که خود از ارکان حوزه به شمار می‌روند به این مسئله افتخار می‌کنند که خود از اساتید حوزه هستند.
پانزدهمین اجلاسیه اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم، با سخنرانی آیت الله مکارم شیرازی در قم برگزار شد.

در این اجلاسیه که پیش از ظهر پنج شنبه در سالن قدس مجتمع عالی امام خمینی(ره) قم برگزار شد، اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم، آیت الله العظمی مکارم شیرازی، آیت الله حسینی بوشهری مدیر حوزه‌های علمیه کشور، حجت الاسلام ربانی مدیر مرکز خدمات حوزه و تنی چند از اساتید به سخنرانی پرداختند.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی در سخنان خود اظهار داشت: حوزه علمی قم امروز از جمله مهمترین حوزه های علمیه اسلامی در سراسر جهان است.

وی همچنین بر اهمیت رسالت علما و حوزه های علمیه اشاره کرد و افزود: جاودانگی خون شهدا به برکت مداد علما بوده است و اگر در طول تاریخ نبود این قلم علما و بزرگان دین، خون پاک شهدا در طول زمان به فراموشی سپرده می‌شد.

آیت الله مکارم در بخش دیگری از سخنان خود نیز به موضوع تشکیل مجمع اساتید حوزه علمیه اشاره و در خصوص اساسنامه و نحوه فعالیت آن نظراتی را بیان کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور نیز با بیان اینکه اساتید یکی از ارکان اصلی حوزه‌های علمیه هستند، اظهار داشت: مراجع تقلید نیز که خود از ارکان حوزه به شمار می‌روند به این مسئله افتخار می‌کنند که خود از اساتید حوزه هستند.

آیت الله سید هاشم حسینی بوشهری با تاکید بر اینکه باید ارتباط طلاب با اساتید تقویت شود، ابراز داشت: در گذشته ارتباط طلاب با اساتید بیش از اندازه فعلی بود که امروز به دلیل مشغله‌های متعدد طلاب و اساتید این ارتباط تا اندازه‌ای کم رنگ شده است.

وی همچنین به تشکیل مجمع اساتید اشاره کرد و افزود: با برگزاری جلسات متعددی از دو سال گذشته تا کنون اساسنامه این مجمع تهیه و به تایید مراجع تقلید و بزرگان حوزه قرار کرفته است که به زودی نهایی خواهد شد.

مدیر مرکز خدمات حوزه های علمیه گفت: این مرکز از بیست سال گذشته و به فرمان رهبر معظم انقلاب تاسیس شد تا خدماتی در شان و جایگاه روحانیت ارائه شود.

حجت الاسلام سید حسن ربانی در ادامه بر ارائه خدمات مادی، فرهنگی و عاطفی به جامعه روحانیت و خانواده های آنها از سوی مرکز خدمات حوزه علمیه تاکید کرد.

وی همچنین گفت: خدماتی که تا کنون به روحانیون ارائه شده است در شأن جامعه روحانیت و جایگاه راهبردی این قشر نبوده است هر چند که تا کنون خدمات خوب و ارزشمندی ارائه شده است.

در پانزدهمین اجلاسیه اساتید سطح عالی و خارج حوزه علمیه قم از اساتید برتر حوزه با حضور آیت الله مکارم شیرازی و با اهداء لوح سپاس و هزینه سفر عمره مفرده تجلیل و قدردانی شد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٠-٠٣-١٣٩٢, ٠۵:٣٣

   

پر مبحث ترین ها