سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

نظر آیت الله مکارم شیرازی در خصوص چهارشنبه پایان سال

چهارشنبه سوری یک سنت خرافی است نباید سنت خرافی را احیا کنیم و از همه اینها گذشته اسراف در مال است و نباید اسراف در مال کرد.
حضرت آیت الله مکارم شیرازی در پاسخ به استفتاء شنوندگان برنامه زمزم احکام رادیو معارف، گفت: اعمالی که در چهارشنبه پایان سال صورت می گیرد حرام است.

حضرت آیت الله ناصر مکارم شیرازی در پاسخ به استفتاء شنوندگان برنامه زمزم احکام رادیو معارف در خصوص کارهای که درشب چهارشنبه سوری انجام می شود بیان داشت: کارهای که به عنوان شب چهارشنبه سوری می شود از چند جهت اشکال دارد.

اول اینکه کارهای خطرناکی است ،اگر خطری پیش بیاید در واقع مثل این است که انسان خودکشی کند و یا با دست خودش عضوی از بدن خود را از بین ببرد ؛ پس مسئولیت عند الله دارد.

این مرجع تقلید افزود: از این گذشته چهارشنبه سوری یک سنت خرافی است نباید سنت خرافی را احیا کنیم و از همه اینها گذشته اسراف در مال است و نباید اسراف در مال کرد.

حضرت آیت الله مکارم شیرازی خاطرنشان کرد: کارهای که در چهارشنبه سوری انجام می شود به جهات مختلف حرمت دارداز جمله: خطرهای که در پیش دارد، دفاع از خرافات واسرافی که می شود.

وی ابراز امیدواری کرد: همه به خصوص جوانان عزیز مراقب باشند کاری نکنند که خدای نکرده یک عمر گرفتار مشکلات شوند؛ جوانان ببینند اشخاصی را که بر اثر یک لحظه غفلت در شب چهارشنبه سوری گرفتار مصیبت های بزرگ شدند.

وی در پایان یاد آور شد: اما کارهای دیگری که در اخر سال انجام می شوند از قبیل خانه تکانی، نظافت، استقبال از خوشحالی و استقبال از ارحام اینها هیچ اشکالی ندارد بلکه از نظر اسلام تفریحات سالم جایز است و افزودند :بزرگان دین اسلام به تفریح سالم تاکید کردند تا انسان بتواند روح وجسم خود را برای کارهای واجب زندگی آماده کند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢١-١٢-١٣٨٩, ٢١:٢٢

   

پر مبحث ترین ها