سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله نوری همدانی: باید در تبلیغات دینی از زبان هنر بهره گرفت

ائمه اطهار (ع) همیشه سعی می کردند با هنر مطالب خود را القا کنند و این عمل بسیار تاثیرگذار بوده و هنر اثر خاصی دارد.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: باید در تبلیغات دینی و مذهبی و بیان ارزش ها از زبان هنر بهره گرفت.

آیت الله حسین نوری همدانی پیش از ظهر یکشنبه در دیدار مسئولان فرهنگی و هنری حوزه علمیه قم که در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد؛ اظهار داشت: در تبلیغات دینی و مذهبی و بیان ارزش ها و حقایق باید سعی شود از هنر هم استفاده شود چرا که تاثیر هنر در این عرصه لازم و مهم است.

وی بیان داشت: هنر در اسلام جایگاه بسیار بالایی دارد و قرآن کریم، نهج البلاغه و صحیفه سجادیه محتوایی حتی بالاتر از هنر دارند.

این مرجع تقلید شیعیان عنوان کرد: ائمه اطهار (ع) همیشه سعی می کردند با هنر مطالب خود را القا کنند و این عمل بسیار تاثیرگذار بوده و هنر اثر خاصی دارد.

وی با بیان این که اگر بتوانیم تاثیر هنر، شعر و آثار هنری را در حوزه ایجاد کنیم کار بسیار خوبی می شود؛ ابراز کرد: عده ای فکر می کنند طلبه ها ذوق و هنر ندارند اما باید گفت که بعضی طلاب دارای ذوق هنری هستند و آثار هنری همچون شعر، نقاشی و خوشنویسی دارند.

ادبیات سخن امام خمینی (ره) باید حفظ شود

آیت الله نوری همدانی تصریح کرد: امام خمینی (ع) ادبیات داشتند و سخنشان بسیار تاثیرگذار بود و بعضی ها سعی می کنند ادبیات امام (ره) را تغییر دهند و نباید اجازه داد که این اتفاق بیفتد و کلماتی همچون اسلام امریکایی باید همچنان بر زبان ها باقی بماند.

وی افزود: ادبیات انقلاب اسلامی باید حفظ شده و در کلمات استفاده شود و برای این کار باید حدود مرز رعایت شود و اختلاطی صورت نگیرد.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان این که آهنگ در اسلام دو گونه است، افزود: هر کاری مرزی دارد که باید آن را حفظ کرد و در غیر این صورت از آن سوء استفاده می شود.

وی یادآور شد: در مرز کلمات هم آهنگ آن در ارزش های فرهنگی تاثیر دارد و هم خود کلمات موثر هستند و جایگاه شعر را در انقلاب اسلامی باید حفظ کرد چرا که تاثیر بسیار زیادی دارد.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢٩-٠٧-١٣٩٢, ١٠:١٧

   

پر مبحث ترین ها