سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله مکارم‌شیرازی:

دلیلی ندارد که یارانه‌ها به 76 میلیون نفر پرداخت شود

بروز شده : ١-٠٩-١٣٩٢, ١٠:٢۶    نسخه چاپی    
نامه‌های فراوانی به دفتر ما می‌رسد، که خیلی از جوانان تقاضای شغل یا کار می‌کنند، که باید برای این مسئله هم تدبیری اندیشیده شود.
آیت‌الله مکارم‌شیرازی گفت: معتقدم که یارانه فقط باید به افراد نیازمند تعلق بگیرد، دلیلی ندارد که به 76 میلیون نفر این یارانه پرداخت شود.

این مرجع تقلید در دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به این‌که «دولت با مشکلات داخلی و خارجی فراوانی روبرو است» افزود: این دولت وارث میراث پیچیده و مشکلی هست که حل کردن این مشکلات واقعاً کار سختی است.

وی افزود: علاوه بر مشکلات داخلی، مسائل بین المللی هم مزید بر اینها شده که این نیاز به کار و تلاش بیشتری دارد تا مشکلات حل شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی تصریح کرد: البته این مشکلات یک شبه حل نمی‌شود و نباید چنین انتظاری را در مردم ایجاد کرد، باید خبر رسانی جامع و آگاهانه به مردم داشته باشید تا مبادا توقعات کاذبی ایجاد شود که نرسیدن به آن توقعات کاذب، سبب نارضایتی مردم شود.

این مرجع تقلید در ادامه به مسئله بیکاری و آمارهای تکان دهنده از جوان‌های تحصیل کرده بیکار اشاره کرد و گفت: در مسئله کار و شغل، آمارهایی که از بیکاری می‌دهند واقعا نگران کننده است، مخصوصا جوانان تحصیل کرده زیادی که بیکار هستند و دنبال شغل هستند.

وی افزود: نامه‌های فراوانی به دفتر ما می‌رسد، که خیلی از جوانان تقاضای شغل یا کار می‌کنند، که باید برای این مسئله هم تدبیری اندیشیده شود.

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه در مورد عدم پرداخت یارانه‌ها به 3 دهک پردرآمد جامعه تصریح کرد: بنده از ابتدا هم معتقد بودم که یارانه فقط باید به افراد نیازمند تعلق بگیرد. دلیلی ندارد که به 76 میلیون نفر این یارانه پرداخت شود.

وی افزود: دولت می‌تواند از طرق مختلف افراد پردرآمد را شناسایی کند، هر چند این کار حتما در داخل ایجاد سروصداهایی خواهد کرد ولی نباید این گزینه از روی میز خارج شود. بنده حتی عقیده‌ام این است که می‌توان بیش از 5 دهک را حذف کرد و نیازمندان واقعی را مشمول یارانه قرار داد.

آیت‌الله مکارم شیرازی در ادامه به ترویج مسائل اخلاقی و فرهنگی در جامعه اشاره کرد و افزود: باید در کنار مسائل اقتصادی، مسائل فرهنگی و اخلاقی را نیز مد نظر داشت. جامعه ما یک جامعه اسلامی است، باید حجاب و عفاف و دیگر مسائل اعتقادی را در جامعه گسترش داد چون مشکلات اجتماعی فرهنگی می‌تواند باعث مشکلاتی در زمینه اقتصادی، سیاسی و امنیتی نیز شود.

به گزارش حوزه نیوز، وی بیان کرد: مسئولین باید مسائل فرهنگی را جدی بگیرند چون جامعه اگر از نظر فرهنگی ساخته بشود، خیلی از مشکلات اقتصادی و اجتماعی نیز حل می‌شود. دلیلی ندارد که در یک جامعه اسلامی آمار طلاق بالا برود و آمار ازدواج پایین بیاید.

این مرجع تقلید تصریح کرد: باید به گونه‌ای عمل شود که بحث اعتدالی که که آقای رئیس‌جمهور مطرح کرده‌اند به عنوان تابلویی در مقابل تمام وزرا قرار گیرد و وزرا تمام کارهای خود را با اعتدال پیش برند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١-٠٩-١٣٩٢, ١٠:٢۶

   

پر مبحث ترین ها