سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله سبحانی: علامه طباطبایی مورد عنایت آیت الله بروجردی بود

گاهی نسبت به مرحوم علامه طباطبایی بی مهری می شود و یکی از این بی مهری ها در این است که آیت الله العظمی بروجردی با وی همراه و هم سو نبوده است.
مرجع تقلید شیعیان جهان بر عنایت و توجه آیت الله بروجردی نسبت به مرحوم علامه طباطبایی تاکید کرد.

آیت الله العظمی جعفرسبحانی شامگاه چهارشنبه در نهمین همایش اساتید تفسیر قرآن سطوح عالی و خارج حوزه علمیه قم که در دارالقرآن علامه طباطبایی برگزار شد با بیان اینکه روش تفسیر مرحوم علامه طباطبایی مورد تائید قرآن و سنت است بیان کرد: روش علامه طباطبایی روشی است که نافی روشهای دیگر تفسیری نیست.

وی در ادامه با اشاره به بیان علی(ع) در نهج البلاغه بیان کرد:‌ در نهج البلاغه آمده است که اگر بخواهیم قرآن را به سخن درآوریم آیاتی از قرآن می تواند ایات دیگر را روشن کند و قرآن می تواند ابهامات خود را رفع کند.

این مرجع تقلید در ادامه به روش تفسیر قرآن به قرآن اشاره و با بیان اینکه این روش مورد تایید قرآن و سنت است بیان داشت: گاهی نسبت به مرحوم علامه طباطبایی بی مهری می شود و یکی از این بی مهری ها در این است که آیت الله العظمی بروجردی با وی همراه و هم سو نبوده است.

وی بیان کرد:‌ من خود شاهداین ماجرابودم که در سال 1339 که یک روز در بیت آیت الله بروجردی بودیم در حاشیه دیداری ایشان عنوان کرد که مرحوم سیدمحمد حسین طباطبایی از علمای اسلام است و تفسیری خوب دارند .

‌آیت الله سبحانی به عنایت و توجه آیت الله العظمی بروجری نسبت به مرحوم علامه طباطبایی تاکید و ادامه داد: هر کس خلاف آن را بگوید حاضر به مباهله با او هستم.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١۵-٠٩-١٣٩٢, ١٠:٢٩

   

پر مبحث ترین ها