سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله العظمي نوری همدانی با تاکید بر اقامه عزا در هفتم صفر:

صدا و سیما باید با حوزه و مراجع هماهنگ باشد

در روز هفتم صفر به مناسب شهادت امام مجتبی از قدیم دروس حوزه های علمیه تعطیل بوده است، اما با توجه به اینکه بنا به روایتی میلاد امام موسی کاظم(ع) در این روز قرار دارد، صدا و سیما به مردم و مخاطبان خود تبریک می گوید.
آیت الله نوری همدانی از مراجع تقليد، با اشاره به تعطیلی دروس حوزه های علمیه در روز هفتم صفر، تصریح کرد: به هیچ وجه درست نیست که بین حوزه و صدا و سیما ناهماهنگی وجود داشته باشد.

به گزارش رسا، آیت الله حسین نوری همدانی صبح دوشنبه در درس خارج فقه خود که در مسجد اعظم قم برگزار شد، با تسلیت هفتم صفر سالروز شهادت امام حسن مجتبی(ع) بر ضرورت اقامه عزا در این روز تاکید کرد.

وی با تاکید بر این که صدا و سیما باید در این جهت با علما، حوزه و مراجع هماهنگ باشد، تصریح کرد: در روز هفتم صفر به مناسب شهادت امام مجتبی از قدیم دروس حوزه های علمیه تعطیل بوده است، اما با توجه به اینکه بنا به روایتی میلاد امام موسی کاظم(ع) در این روز قرار دارد، صدا و سیما به مردم و مخاطبان خود تبریک می گوید.

این مرجع تقلید با بیان این که ناهماهنگی بین حوزه، علما و صدا و سیما درست نیست، تصریح کرد: باید هماهنگی لازم در این خصوص بین رسانه های گروهی، صدا و سیما و حوزه و مراجع وجود داشته باشد.

آیت الله نوری همدانی بر لزوم رفع این دوگانگی و تبعیت رسانه ملی از مرجعیت دینی تاکید کرد.

گفتنی است، سه شنبه هفتم صفر مصادف با 19 آذرماه به مناسبت سالروز شهادت امام مجتبی(ع) دروس مراجع تقلید و علما تعطیل و مجالس عزاداری در بیوت آنان برگزار می شود.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٩-٠٩-١٣٩٢, ١٠:٢۵

   

پر مبحث ترین ها