سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله مکارم شیرازی‌: جلوی طغیان قلم برخی نویسندگان گرفته شود

بروز شده : ٢-١٠-١٣٩٢, ١٠:٣۴    نسخه چاپی    
روزنامه بهار که به ساحت مقدس حضرت علی(ع) اهانت کرد، به کل شیعه نیز اهانت کرده و شیعیان را انسان‌های جاهل نامید، معنای حرف آنها این است که همه فقها، علمای شیعه و اصحاب ائمه(ع) هم در جهالت بودند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با اشاره به لزوم حفظ حرمت قلم و فرهنگ سازی در این زمینه، تاکید کرد: باید جلوی طغیان قلم برخی نویسندگان گرفته شود.

آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح یکشنبه در دیدار جمعی از ائمه جماعات، مسئولان و معتمدین شهرستان نائین که در رابطه با اهانت نویسنده مقاله توهین‌آمیز روزنامه بهار، به قم سفر کرده و با مراجع عظام تقلید دیدار و اعتراض خود را نسبت به حرکت موهن این نویسنده اعلام کردند، با اشاره به این که قلم هم بهترین خدمت‌ها و هم بدترین خیانت‌ها را به بشریت انجام می‌دهد، تاکید کرد: باید جلوی طغیان قلم برخی نویسندگان گرفته شود.

وی افزود: روزنامه بهار که به ساحت مقدس حضرت علی(ع) اهانت کرد، به کل شیعه نیز اهانت کرده و شیعیان را انسان‌های جاهل نامید، معنای حرف آنها این است که همه فقها، علمای شیعه و اصحاب ائمه(ع) هم در جهالت بودند.

استاد برجسته حوزه افزود: این مسئله از نظر ما مسئله‌ای مهم و قابل تعقیب است، به خصوص این که بعضی مسئولان از این مقاله دفاع کرده و از توقیف روزنامه اظهار تاسف می‌کنند!

وی خطاب به روحانیون و معتمدین شهرستان نائین خاطرنشان کرد: صدای خود را به گوش مسئولان برسانید و طومار اعتراض‌آمیزی را برای تک‌تک مراجع عظام، جامع مدرسین و دفتر مقام معظم رهبری ارسال کنید؛ چرا که اثر بیشتری خواهد داشت و امیدواریم خدای متعال شر اینها را از سر مسلمانان کم کند.

آیت الله مکارم شیرازی همچنین با ابراز تاسف از تلقی برخی انسان‌های نادان از معنای وحدت، خاطرنشان کرد: معنای وحدت شیعه و سنی این نیست که یک طرف تسلیم دیگری شود و از عقاید خود دست بردارد، درحالی که نویسنده مقاله روزنامه بهار ادعا می‌کند شیعه باید تسلیم شود و از عقاید خود برای ایجاد وحدت دست بردارد!

به گزارش مرکز خبر حوزه، در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام والمسلمین امینی، امام جمعه نایین، گفت: مردم ولایت‌مدار و شهید پرور این شهرستان، با اعلام انزجار شدید از حرکت موهن نویسنده روزنامه بهار، خواستار پیگرد قانونی، محاکمه و مجازات این فرد هستند.

telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢-١٠-١٣٩٢, ١٠:٣۴

   

پر مبحث ترین ها