سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی:

فتوای حرام بودن استفاده از بمب اتم نشان دهنده توجه به آخرت است

بروز شده : ۵-١٠-١٣٩٢, ٢٣:٣٢    نسخه چاپی    
دنیا پرستان پشت پرده را نمی بیننداما خداپرستان آخرت را می خواهند و تنها در حدی که باید عمل می کنند و بیگناهان را نمی کشند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان با بیان اینکه کشتار 70 هزار انسان بی گناه توسط آمریکا با بمب اتمی مصداق رفتار دنیاطلبان است، گفت: فتوای حرام بودن استفاده از بمب اتم از سوی بزرگان انقلاب نشان دهنده توجه به آخرت است.

آیت الله سید محمد علی علوی گرگانی در دیدار گردان محمد رسول الله (ص) از لشگر علی ابن ابیطالب(ع)استان قم که پیش از ظهر روز پنج شنبه در دفتر این مرجع تقلید برگزار شد، اظهار داشت: یکی از مهمترین مشکلات کنونی جامعه ما توجه نکردن و گوش ندادن به صحبت های بزرگان است، همین موجب می شود اتفاق های بیفتد که مناسب نیست، بنابر این کسانی که پیرو صحبت های بزرگان و رهبرمعظم انقلاب باشند زیر سایه انقلاب هستند.

وی افزود: خداوند در آیات قرآن کریم تاکید دارد که بندگانش 2 دسته اند، یک دسته کسانی که نگاهشان در زندگی به آینده است، به این معنی که آینده نگر هستند و تمام هم و غم خود را برای امروز نمی گذارند، این افراد همان افرادی هستند که به جای توجه صرف به دنیا نگاه بلندشان به آخرت است.

علوی گرگانی ادامه داد: از گذشتگان ما کسی نمانده است، قطعا ما نیز خواهیم رفت، حقیقتا باید دقت کنیم که به کجا می رویم، آیا پس از مرگ ما را در خاک دفن می کنند و اینطور زندگی به پایان می رسد یا یک زندگی جاوانه وجود دارد که می تواند پس از مرگ نیز ادامه داشته باشد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه هرکس باید هدفی داشته باشد، گفت: زندگی فقط خوابیدن، خوردن و سپس مرگ نیست، اگر اینگونه بود پس چرا ما جنازه اموات را به جای اینکه صرفا به جایی برای دفن کردن منتقل کنیم با یک سری مراسم ها و بردن به مسجد و انجام نماز و روزه و سایر آداب به خاک می سپاریم.

علوی گرگانی با اشاره به اینکه این افراد حقیقتا نمرده اند و صرفا از نظر ما زندگان از دنیا رفته اند، گفت: از یک سو زمانیکه از آخرت برای ما صحبت می کنند ممکن است به سختی آن را تصور و قبول کنیم و از سوی دیگر این آداب دینی را برای اموات انجام می دهیم، این تناقض رفتاری چه معنی دارد؟

این مرجع تقلید اظهار داشت: دست دوم از بندگان خداوند کسانی اند که تمام هم و غمشان نیازهای دنیایی و امروزشان است، این افراد محدود به زمان حال هستند و باخود فکر نمی کنند که آخرتی هم هست، باید دقت کنیم دلیل اصلی اینکه یک کشاورز گندم می کارد به امید برداشت محصولش در فصل بعدی است.

وی با بیان اینکه همه ما پس از 100 سال باید با این دنیا خداحافظی کنیم، گفت: آیا در آن دنیا نیز مثل این دنیا به انرژی و تغذیه احتیاج نداریم؟ تغذیه ما در آن دنیا اعمال خوبی است که در حال حاضر انجام می دهیم و این می تواند موجب انرژی ما شود.

این مرجع تقلید باتاکید بر اینکه انرژی انجام کارهای خوب در دنیا داشتن نیت رضای خدا است، گفت: امام حسین بیش از 13 قرن است که شهید شده است اما چه می شود که هنوز اسمش برلب ها است و تنها در اربعینش 20 میلیون نفر راهی مزارش می شوند؟ امام حسین (ع) برای رضای خود اقدام کرد و این موجب ماندگاری یادش شد.

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) نه فقط در فضای واقعی که درفضای مجازی نیز حضور دارد، گفت: اگرکاری برای رضای خدا انجام شود نه فقط اجر و برکت دنیایی و آخرتی دارد بلکه ماندگار است، خداوند نیز می فرماید هرشخصی من و آخرت را در نظر داشته باشد نعمت هایم برایش بیشتر است.
علوی گرگانی تصریح کرد: امروز این کشورهای استعمارگر حقیقتا خدا را فراموش کرده اند و تنها به فکر این دنیای خود هستند که در پی دیکتاتوری و زورآزمایی هستند.

وی افزود: رفتار آمریکا به خاطر کشتن 70 هزار نفر در آمریکا با بمب اتمی یک رفتار دنیاخواهانه و مستکبرانه بود و زمانی که رهبر ما یا بزرگان ما فتوا می دهند که ما بمب اتمی را حرام می دانیم چرا که افراد بی گناه را به کشتن می دهد مصداق رفتار توجه به آخرت است.
این مرجع تقلید ادامه داد: دنیا پرستان پشت پرده را نمی بیننداما خداپرستان آخرت را می خواهند و تنها در حدی که باید عمل می کنند و بیگناهان را نمی کشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ۵-١٠-١٣٩٢, ٢٣:٣٢

   

پر مبحث ترین ها