سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی:

طلبه باید در هر زمان آمادگی پاسخ به نیازهای مردم را داشته باشد

خوشا به سعادت کسی که واقعا می خواهد روحانی شود و تابع رهبری، عما و مراجع تقلید باشد این فرد می تواند در آشنا کردن مردم با دستورات اسلامی بسیار تاثرگذار باشد و امید است شما جزو عالمان دین شوید.
یکی از مراجع تقلید شیعیان گفت: طلبه باید آن چنان دستورات الهی را فراگرفته باشد که بتواند در هر زمان سوالات مردم را پاسخ دهد و این آمادگی را داشته باشد.

آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی پیش از ظهر چهارشنبه در دیدار جمعی از طلاب حوزه علمیه امام صادق(ع) استان گرگان با بیان اینکه بدنی که بی روح باشد ارزشی ندارد، اظهار داشت: روحانی باید آن چنان دستورات الهی را فراگرفته باشد که بتواند در هر زمان سئوالات مردم را پاسخ دهد و آمادگی لازم را داشته باشد.

وی با بیان این که انسان در هر جا باید متناسب با آن مکان و شرایط قدم بردارد، عنوان کرد: روحانی شدن شرایط دارد و فرد روحانی همان طور که از نامش مشخص است باید معنویتی را با خود همراه داشته باشد و وجودش مظهر روشنایی باشد.

این مرجع تقلید شیعیان ابراز کرد: از حضرت عیسی(ع) سئوال کردند که با چه کسی هم نشینی کنیم فرمود با کسی که با دیدن او شما به یاد خداوند بیفتد؛ ما طلبه‌ای می‌خواهیم که هنگامی که در میان مردم باشد، مردم از وجود آنها لذت برده و او را دوست داشته باشند.

وی با تأکید بر این که از روحانیونی نباشید که فقط لباس به تن کرده باشند، ابراز داشت: علمی که انسان را نسازد به درد نمی‌خورد و اعضای بدن همچون گوش، چشم و دل باید در مسیر علم باشد و ادب در آداب رعایت شود.

آیت الله علوی گرگانی با بیان این که مثل عالم بی تقوا همچون آب حوضی است که از هدر رفتن آن جلوگیری نکرده باشند و آب بیرون برود، عنوان کرد: باید با درس خواندن پرورانده شوید و ابتدا باید تقوا داشته و پس از آن علم بیاموزید.

امامان معصوم(ع) مترجمان قرآن هستند

این مفسر قرآن کریم با بیان این که هدف همه انبیا و کتاب های آسمانی این بوده است که ما پرورده شویم، ابراز کرد: خدا در قرآن کریم رمزهایی برای پیامبران قرار داده و از این رو قرآن کریم نیاز به ترجمه دارد و امامان(ع) این ترجمه‌ها را انجام داده‌اند.

وی با بیان این که امروز کشور به شما نیاز دارد، یادآور شد: طلبه باید ضمن درس خواندن به تقوا و علم عمل کند و بتواند با عمل به قرآن اسوه و دوست مردم باشد.

آیت الله علوی گرگانی تصریح کرد: در رژیم گذشته به راحتی نمی‌شد درس طلبگی خواند اما امروز زیر سایه ولایت فقیه به آسانی می‌توان درس خواند و مردم را با اهل بیت(ع)، قرآن و مسائل فقهی آشنا کرد.

طلبه واقعی می‌تواند در جامعه بسیار تاثیرگذار باشد

وی افزود: خوشا به سعادت کسی که واقعا می خواهد روحانی شود و تابع رهبری، عما و مراجع تقلید باشد این فرد می تواند در آشنا کردن مردم با دستورات اسلامی بسیار تاثرگذار باشد و امید است شما جزو عالمان دین شوید.

این مرجع تقلید شیعیان با بیان این که فقط حفظ قرآن کریم مهم نیست باید به آن عمل کرد و تسلیم امر خداوند شد، افزود: حجاج، حافظ قرآن بود و نماز شبش فراموش نمی‌شد اما چون عمل به قرآن نداشت، 120 هزار سادات را کشت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٢-١٠-١٣٩٢, ٠٠:١١

   

پر مبحث ترین ها