سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

طلاب تهراني مي توانند بدون وثيقه از كشور خارج شوند

 براساس توافق مديريت حوزه علميه تهران و سازمان وظيفه عمومي ناجا، طلاب حوزه علميه تهران مي توانند بدون وثيقه از كشور خارج شوند.
اين توافق ، در نشست مشترك مركز حوزه علميه تهران با سازمان نظام وظيفه ناجا حاصل شده است .
بگزارش مركز خبر حوزه ، معاون امور طلاب حوزه علميه تهران با اعلام اين خبر اظهار داشت: به دنبال پيگيري و تعاملات صورت گرفته با سازمان وظيفه عمومي درخواست خروج بدون وثيه طلاب مشمول تهراني با ضمانت مركز مديريت حوزه علميه تهران مصوب و به مرحله اجرا درآمد.
حجت الاسلام سماوات بر اساس توافقات صورت گرفته ، طلاب ديگر نيازي به گذراندن مراحل اداري مربوط به وثيقه مالي و ضمانت را نداشته، و اين مركز مراجعت بموقع طلاب استان به كشور را نيز ضمانت مي نمايد.
حجت الاسلام سماوات افزود: در موارد خروج به صورت گروهي، يك فرد مي تواند به نمايندگي از بقيه طلاب امور مربوط به ديگر همسفران خود را انجام دهد و در مورد اعلام ورود طلاب هم به صورت فردي و هم به شكل گروهي مركز مديريت مي تواند ورود طلاب به كشور را به سازمان وظيفه عمومي اعلام كند .
حجت الاسلام سماوات با اشاره به لغو امضاء تمامي نمايندگي هاي حوزه هاي علميه تهران ، از تمركز نمايندگي مشمولين در بخش نظام وظيفه امور طلاب در مركز مديريت حوزه علميه تهران خبر داد.
وي افزود: بجز نمايندگي آيت الله مهدوي كني در حوزه علميه مروي، امور مربوط به مشمولان تمامي حوزه هاي علميه استان بطور كامل تحت نظارت اين مركز درآمده است.
وي درخصوص سنوات تحصيلي طلاب افزود: طبق روال عادي ، طلاب مجازند مقطع سطح را حداكثر در 9 سال به اتمام برسانند و اگر طلبه اي موفق به گذراندن مقدمات تا سن 24 سالگي نشود، مي بايست دوره سطح را تا سن33 سالگي به پايان برساند .
وي ، در خاتمه با ابراز خرسندي از تعاملات صورت گرفته ابراز داشت: لوح فشرده اي حاوي اطلاعات حدود 1500 نفر از طلاب مشمول حوزه هاي علميه استان در سال تحصيلي 90-89 با كدهاي جديد باز تعريف و به سازمان وظيفه عمومي ارسال شده است .
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٧-٠١-١٣٩٠, ٠۶:٢٠

   

پر مبحث ترین ها