سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

در جشن های 9 ربیع به اختلافات دامن نزنید

نهم ربیع الاول، آغاز امامت امام زمان(ع) است به همین دلیل جشن‌هایی برگزار می‌شود و برگزارکنندگان باید بدانند که این جشن‌ها، شادی آغاز ولایت و امامت حضرت حجت(عج) است و موازین شرعی را رعایت کنند.
یکی از مراجع تقلید شیعیان تاکید کرد: کسانی که مجوز انتشار روزنامه می‌گیرند، باید موازین و قوانین اسلامی را حفظ و رعایت کنند و فکر نکنند که هرچه دلشان خواست می‌توانند بنویسند.
به گزارش خبرگزاری مهر در قم، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در آغاز درس خارج فقه خود در مسجد اعظم قم با اشاره به سخنان رئیس جمهوری در گردهمایی استانداران، اظهار داشت: رئیس جمهور در سخنرانی خود در جمع استانداران این جمله را گفت که "معیار، عمل به قانون است"، این مطلب خوب و قابل ملاحظه است.
وی با بیان این که قوانین جمهوری اسلامی ایران از فیلتر شورای نگهبان که فقهایی در راس آن قرار دارند، می‌گذرد، تأکید کرد: عمل به قانون، عمل به اسلام است.
استاد برجسته حوزه با اشاره به این که برخی افراد که سابقه خوبی در عرصه مطبوعات ندارند، درخواست انتشار روزنامه دارند، یادآور شد: برخی‌ها که در گذشته سابقه خوبی در اداره مطبوعات ندارند، مجوز روزنامه‌هایی را گرفتند و باید حواسشان جمع باشند.
وی ادامه داد: این افراد اگر از کارهای گذشته خود توبه کردند که خوب اما اگر فکر کنند که حال و هوا عوض شده، حواسشان جمع باشد و فکر نکنند که هرچه دلشان خواست می‌توانند بنویسند.
آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: کسانی که مجوز انتشار روزنامه را می‌گیرند باید موازین و قوانین اسلامی را حفظ کنند.
این مرجع تقلید یادآور شد: لازم دانستم سربسته تذکری بدهم و امیدوارم که انشاءالله همه به قوانین اسلامی پایبند باشند.

در جشن های 9 ربیع به اختلافات دامن نزنید
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شهادت امام حسن عسگری(ع) و آغاز امامت حضرت حجت(عج) اظهار داشت: نهم ربیع الاول، آغاز امامت امام زمان(ع) است به همین دلیل جشن‌هایی برگزار می‌شود و برگزارکنندگان باید بدانند که این جشن‌ها، شادی آغاز ولایت و امامت حضرت حجت(عج) است و موازین شرعی را رعایت کنند.
به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت الله مکارم شیرازی با تأکید بر این که جشن سرور ولایت و امامت، همان عیدالزهرا خواهد بود، چرا که حضرت زهرا(س) مادر همه ائمه(ع) می‌باشد، یادآور شد: مردم باید در این جشن‌ها از دامن زدن به اختلافات بپرهیزند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ١٨-١٠-١٣٩٢, ٠۴:٣٣

   

پر مبحث ترین ها