سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت‌الله مکارم: مسئولان بر رفع آسیب های اجتماعی توجه کنند

به نظر می‌رسد که این بودجه‌ها در خور شأن مردم و نیازهای نیازمندان در کشور نیست و باید این عرصه به شدت تقویت شود تا بتوانیم جوابگوی نیازهای مردم باشیم.
آیت‌الله مکارم ‌شیرازی از مراجع تقليد با تاکید بر لزوم بودجه‌های متناسب با نیازهای بهزیستی در کشور گفتند: این بودجه‌ها متناسب با نیازهای نیازمندان در کشور نیست؛ گاهی آسیب های اجتماعی موجب آسیب های اخلاقی و فرهنگی می شود.

به گزارش خبرگزاری حوزه، آيت الله ناصر مكارم شيرازي در جمع مدیران واعضای شرکت کننده دراجلاس سراسری نماز سازمان بهزیستی با اشاره به اهمیت فرهنگ‌سازی در عرصه نمازاظهار داشتند: نماز از مهم‌ترین بنیان‌ها و احکام اعتقادی در اسلام است و به حدی اهمیت دارد که آن را ستون دین گفته‌اند.

وي در ادامه خطاب به مدیران سازمان بهزیستی کشور گفت: کاری که شما انجام می‌دهید بسیار مهم است؛ زیرا ممکن است هر جامعه‌ای با آسیب‌هایی همراه باشد که از جمله آنها می توان به معلولیت‌ها و نارسایی‌های اجتماعی اشاره کرد که در این زمینه‌ها حکومت‌ها به خصوص حکومت اسلامی وظیفه دارد در مقابل این آسیب‌ها فعالانه برخورد کرده و با آنها مبارزه کنند .

آیت الله مکارم شیرازی با بیان این که مسئولان بر رفع آسیب های اجتماعی توجه کنند بیان داشت: مسئولان باید توجه بسیار زیادی به مقوله‌های اجتماعی داشته باشند حتی برپا داشتن نماز در ادارات کار خوبی است؛البته نیازمند رعایت یک سری لوازم از جمله رعایت حال ارباب رجوعمی باشد.

اين مرجع تقليد عنوان کرد: پیامبر‌(ص) سفارش اکیدی در خصوص رسیدگی به حال نیازمندان و ایتام دارند و مدیران باید این وظایف را جزو وظایف دینی خود بدانند که از برکات معنوی آن هم برخوردار شوند.

وي با تاکید بر لزوم بودجه‌های متناسب با نیازهای بهزیستی در کشور گفت: به نظر می‌رسد که این بودجه‌ها در خور شأن مردم و نیازهای نیازمندان در کشور نیست و باید این عرصه به شدت تقویت شود تا بتوانیم جوابگوی نیازهای مردم باشیم.

آيت الله مكارم با ذکر این مطلب که آسیب‌های روحی و جسمی هر دو در هم تاثیر می‌گذارند افزود: این دو آسیب بسیار شبیه به هم هستند و اگر یک بخش آسیب ببیند، قطعا‌ بخش‌های دیگر را نیز شامل می‌شود.

این مرجع تقلید تصریح کرد: بسیاری از جوامع به خاطر مشکلات اخلاقی دچار آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی کلان شده‌اند؛لازم است بهزیستی در این عرصه نیز افراد تحت پوشش خود را حمایت کنند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٢۵-١٠-١٣٩٢, ٠٧:١۵

   

پر مبحث ترین ها