سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی:

عنوان روحانی برای کسی که به سمت مادیات حرکت می‌کند مجاز نیست

آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: لباس سختی بر تن روحانیت است که وظایف سنگینی را بر دوش او می‌گذارد و روحانی موظف است به این وظایف سنگین به خوبی عمل کند.
یکی از مراجع تقلید با بیان اینکه وظایف سنگینی بر عهده روحانیت است، بیان کرد: اگر روحانی به سوی مادیات و مقام حرکت کند عنوان روحانی برای او مجاز نیست.

آیت الله العظمی سید محمدعلی علوی گرگانی قبل از ظهر دوشنبه در دیدار با روسای عقیدتی و سیاسی ناجای استانهای کشور با اشاره به اینکه لباس پرافتخار روحانیت بهترین لباس در دنیا است افزود: فردی که لباس روحانیت را می‌پوشد باید از همه لحاظ روحانی باشد.

وی گفت: اگر روحانی به سوی مادیات و مقام حرکت کند عنوان روحانی برای او مجاز نیست اما چنانچه به سمت کیفیتی که ائمه(ع) فرموده اند حرکت کند کلمه روحانی در معنای حقیقی خود در مورد وی صدق می‌کند.

استاد برجسته حوزه بیان کرد: خداوند برای اینکه بنده ای را به خیر برساند ابتدا به او فقه دینی می‌دهد بنابرین روحانی نیز باید دارای دین کاملی باشد.

وی گفت: خداوند به هر شخص حقوقی را داده است که باید فرد مراقب باشد تا از این حقوق به خوبی استفاده کند.

آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: لباس سختی بر تن روحانیت است که وظایف سنگینی را بر دوش او می‌گذارد و روحانی موظف است به این وظایف سنگین به خوبی عمل کند.

این مرجع تقلید شیعیان گفت: روحانی نباید دل به دنیا ببندد بلکه باید به سمت معنویت پیش رود و علما نباید برای خود به دنبال مادیات باشند اما برای کمک به دیگران باید تلاش کنند.


telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣٠-١٠-١٣٩٢, ١٣:١١

   

پر مبحث ترین ها