سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله مکارم: رئیس جمهور راضی به شکسته شدن خط قرمزها نیست

بروز شده : ٣-١١-١٣٩٢, ١٠:٠٠    نسخه چاپی    
آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه تمام مفاسد دنیا را می شود با این ماهواره ها، اینترنت و ... به خانه ها سرازیر کرد، افزود: گرچه آمار دقیقی در این زمینه نداریم اما شاید 95 درصد استفاده درستی از این ابزارها نشود.
آیت الله مکارم شیرازی با اشاره به روی کار آمدن دولت یازدهم گفت: بعضی ها احساس می کنند در این دولت می شود خط قرمزها را شکست در حالی که آقای روحانی راضی به این مسئله نیست.
به گزارش خبرنگار مهر در قم، آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی پیش از ظهر پنجشنبه در دیدار حجت الاسلام و المسلمین خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و معاونان و مدیران این سازمان اظهار کرد: بعد از روی کار آمدن دولت جدید بعضی ها احساس کردند می شود خط قرمزها را شکست در حالی که آقای روحانی راضی به این معنا نیست بعضی ها احساس کردند حال و هوا عوض شده و آزادی بیشتر شده و می شود تابوها را بشکنند بنابراین روی برخی مباحث انگشت گذاشته اند.
وی افزود: این نگرانی اضافی و نگرانی های دیگر وجود دارد که مبادا بعضی ها کاری بکنند در حالی که مسئولان رده بالا راضی نیستند این مرجع تقلید تاکید کرد: باید در مقابل این امواج ایستاد و محکم روی مبانی اسلامی بایستیم چرا که اگر این کار را نکنیم آنها خیال می کنند ما حالت انفعالی پیدا کرده ایم.

آیت الله مکارم شیرازی تصریح کرد: باید این حرفها را بگوییم اگر نگوییم تاریخ را تحریف می کنند باید جریانهای اسلامی دست به دست هم دهند و مسائل مختلف را از پیش دبستانی و مدارس شروع کنند و دوره های بالاتر را در نظر بگیرند.
وی تاریخ اندلس را الگویی از مسائل مربوط به مسلمانان دانست و تاکید کرد باید برای هر گروهی برنامه های خاص داشت. من به ائمه جماعات مساجد گفتم شما برای همه سنین و گروهها برنامه داشته باشیم .
وی با بیان اینکه نظام فعلی نظام جمهوری اسلامی است تاکید کرد: مقام معظم رهبری پشتیبان مسائل اساسی است و هیچ وقت حاضر نمی شود از برخی ارزشهای دینی کوتاهی شود.

سازمان تبلیغات اسلامی تحولی چشمگیر داشته است
آیت الله مکارم شیرازی در بخش دیگری از سخنان خود کار در سازمان تبلیغات اسلامی را نوعی عبادت دانست و افزود: بحمدلله از زمانی که آقای خاموشی تصدی سازمان را برعهده دارند تحول چشمگیری در این سازمان ایجاد شده و با توجه به ذهنیت، فکر خوب، اطلاعات و تجربیات ایشان انتظار چنین تحولی می رفت این مرجع تقلید درعین حال تاکید کرد که هیچ وقت نباید درجا زد و به فعالیت های کنونی بسنده کرد.
وی به گسترش فناوری های روز در راستای افزایش اقتصاد اشاره کرد و گفت: در زمان ما ابزار فساد و انحراف بیش از هر زمان دیگری است و از روز خلقت حضرت آدم تا امروز شیطان این قدر ابزار متنوع نداشت.

آیت الله مکارم شیرازی با تاکید بر اینکه تمام مفاسد دنیا را می شود با این ماهواره ها، اینترنت و ... به خانه ها سرازیر کرد، افزود: گرچه آمار دقیقی در این زمینه نداریم اما شاید 95 درصد استفاده درستی از این ابزارها نشود.
وی اظهار کرد: باید در برابر این امواج فساد که در دو زمینه فساد عقیده و فساد اخلاق عمل می کند بایستیم ما هرگز مایوس نمی شویم و حالت انفعالی به خودمان نمی گیریم چون معتقدیم فرهنگ اهل بیت خیلی قوی است.

استاد برجسته حوزه علمیه مسئولیت در شرایط کنونی را بسیار مهم و حساس دانست و تاکید کرد: چه دلیلی دارد که ابزارها را اهل فساد استفاده کنند ما باید از تمامی ابزارها برای ترویج فرهنگ اهل بیت استفاده کنیم.
در ابتدای این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی خاموشی گزارشی از فعالیت های انجام شده توسط سازمان تبلیغات اسلامی را ارائه کرد که مورد تقدیر آیت الله مکارم شیرازی قرار گرفت.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٣-١١-١٣٩٢, ١٠:٠٠

   

پر مبحث ترین ها