سایت خبری تحلیلی 19دی آنلاین

آیت الله علوی گرگانی:

روحانیون به شبهات القا شده توسط گروه‌های تکفیری به خوبی پاسخ دهند

بروز شده : ٨-١١-١٣٩٢, ١٧:٣٢    نسخه چاپی    
این مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: طلاب باید مراقب باشند تا اموال دنیا و اولاد آنها از یاد خدا غافل نکند و همواره باید به دنبال کسب علم و کمال باشند.
یکی از مراجع تقلید بر ضرورت پاسخگویی مناسب روحانیون به شبهات القا شده توسط گروه‌های تکفیری تأکید کرد.

آیت الله العظمی سید محمد علی علوی گرگانی قبل از ظهر سه شنبه در دیدار با جمعی از طلاب آذربایجان غربی بیان کرد: خداوند 2 عامل را موجب سرگرمی و غفلت از خدا دانسته است که همان اموال و اولاد هستند.

وی گفت: هر انسانی برای بقای خود به اموال و اولاد نیاز دارد و هر دو عامل نیز وسیله‌ای برای سرگرمی و دوری انسان از انجام وظایف واجب محسوب می‌شوند.

استاد برجسته حوزه بیان کرد: طلاب در گذشته همواره حتی شب‌ها تا صبح در حال مطالعه بودند و به آموزش دروس دینی می‌پرداختند اما امروزه متاسفانه طلاب توجه چندانی به این امر ندارند.

وی گفت: طلاب برای ارتقای درجه خود همواره باید مطالعه و مباحثه بسیاری داشته و همیشه به دنبال کسب علم باشند.

آیت الله علوی گرگانی بیان کرد: اکنون متأسفانه در سرتاسر شهرهای مرزی ایران، گروه‌های تکفیری به دنبال القای شبهات در میان جوانان هستند بنابرین روحانیون به ویژه در این مناطق باید مطالعات بسیاری داشته باشند تا بتوانند پاسخگوی این شبهات باشند.

وی با اشاره به مسئولیت سنگین طلاب افزود: پدر و مادر طلاب آنها را وقف خدمت در راه امام زمان(عج) کرده‌اند بنابرین روحانیون باید با تلاش در این زمینه دین خود به والدینشان را ادا کنند.

این مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: طلاب باید مراقب باشند تا اموال دنیا و اولاد آنها از یاد خدا غافل نکند و همواره باید به دنبال کسب علم و کمال باشند.
telegram 19dey.com

شبکه خبری

نسخه قابل چاپ:
تعداد نظرات: 0
همه مطالب تاریخ: ٨-١١-١٣٩٢, ١٧:٣٢

   

پر مبحث ترین ها